Akaryakıt kaçağı tren seferlerini durdurdu

Akaryakıt kaçağı tren seferlerini durdurdu.19533
  • Giriş : 20.06.2008 / 14:32:00

Kocaeli'nin Derince ilçesinde kurulu bulunan Shell&Turcas Petrol AŞ Dolum Tesislerindeki tanktan akaryakıt kaçağı olması nedeniyle tren seferleri 2 saat durduruldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Shell&Turcas Petrol AŞ Kurumsal İletişim Müdürü Yasemin Ayginin, yaptığı açıklamada, dün öğle saatlerinde şirketlerine ait Derince Dolum Tesislerindeki bir tankın vanasından akaryakıt kaçağının meydana geldiğini söyledi.

Ayginin, kaçağın çalışanlar tarafından fark edilmesi üzerine önce bölgede güvenlik önlemi alındığını, bu kapsamda da Devlet Demir Yolları (DDY) İzmit Gar Müdürlüğüne haber verildiğini ifade etti.

Ayginin, şu bilgileri verdi:

''Dolum tankı, demir yoluna yakın. Trenlerin geçişi sırasında meydana gelebilecek olası olayları önlemek için tren seferleri 15.30 ile 17.00 arasında durduruldu. Bölgede temizlik çalışmalarının tamamlanmasının ardından tren seferleri de yeniden başladı.''

DDY İzmit Gar Müdürü Hüseyin Doğan da Shell&Turcas Petrol AŞ'nin Derince Dolum Tesislerinde meydana gelen benzin kaçağından dolayı Haydarpaşa-Ankara seferini yapan Boğaziçi Ekspresi'nin Derince'de yaklaşık 2 saat süre ile bekletildiğini ve bölgede temizliklerin tamamlanmasının ardından seferlerin yeniden başlatıldığını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious