Akaryakıt kaçakçılığına 26 gözaltı

Akaryakıt kaçakçılığına 26 gözaltı.7151
  • Giriş : 11.02.2007 / 00:00:00

İstanbul, Yalova, Tekirdağ ve Çanakkale'de akaryakıt kaçakçılığına yönelik düzenlenen operasyonlarda, yaklaşık 116 ton kaçak mazot ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, akaryakıt kaçakçılığına yönelik 6 aydır çalışmalarını sürdüren polis, 8 Şubat 2007 günü İstanbul, Yalova, Tekirdağ ve Çanakkale'de eş zamanlı operasyonlar düzenledi. 1'i kadın 26 kişinin gözaltına alındığı operasyonlar sonucu, faturasız ve belgesiz 115 ton 915 kilogram mazot, kaçak akaryakıtın naklinde kullanılan 10 kara tankeri, 2 deniz tankeri ve 2 fiber tank ele geçirildi.

Uluslararası nakliyat yapan gemilerden yasa dışı yollarla temin ettikleri kaçak akaryakıtı piyasaya sürmek istedikleri öne sürülen şüphelilerin emniyetteki sorgu ve işlemleri tamamlandı.

Çanakkale'de akaryakıt istasyonu bulunduğu ifade edilen H.D ile şebeke liderleri oldukları ileri sürülen N.B ve H.Ç'nin de aralarında bulunduğu şüpheliler, Pendik Adliyesi'ne sevk edildi. Şüphelilerden bazılarının benzer suçtan emniyette kayıtlarının olduğu bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious