Akbank bombacıları yakalandı

  • Giriş : 07.08.2006 / 00:00:00

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde Akbank Şubesi'ne bomba koydukları tespit edilen 2 kişi yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgiye göre Mardin Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı terörle mücadele ekiplerinin almış olduğu istihbari bilgiler doğrultusunda Kızıltepe ve Nusaybin ilçesinde yaptıkları operasyonda olayın failleri olan 'Diyar' kod adlı M.A ile Ferhat - Fero adlı B.A yakalanarak gözaltına alındı. Emniyette sorgulanan, şahısların alınan ifadelerinde 8 Şubat 2006 tarihinde Kızıltepe ilçesi Akbank Şubesi'ne yasa dışı terör örgütü PKK'ının dağ kadrosunda bulunan 'Dijvar' kod adlı kişi tarafından talimat aldıklarını bu talimat doğrultusunda zaman ayarlı bombaları Akbank Şubesi'ne yerleştirdiklerini itiraf etti.

Yakalanan M.A ve B.A adlı adlı kişiler çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu. Şubat ayında Kızıltepe ilçesinde bulunan Akbank Şubesi'ne konulan bombanın patlaması sonucu 31 iş yeri bir apartman ve 5 ev hasar görmüştü.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Mardin Valisi Mehmet Kılıçlar, vatandaşların huzur ve güven ortamını bozmaya dönük her türlü eylem, davranış ve hareketin karşısında olduklarını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious