Akbank caz festivalinin son durağı Ankara

  • Giriş : 30.10.2007 / 22:16:00

Akbank 17. Caz Festivali, yarın ve 1 Kasım Perşembe günü Ankara’da gerçekleştirilecek iki farklı konserle sona erecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

 Ankara, İzmir ve İstanbul’da bugüne kadar 30 ayrı mekanda, 130’un üzerinde sanatçının sahne aldığı festivalin, son durağı Ankara olacak.
Tel Aviv kökenli caz grubu “Third World Love" yarın, “Ayhan Sicimoğlu ve The Latin Allstars" ise 1 Kasım Perşembe günü saat 20.30’da MEB Şura Salonu’nda Ankaralılarla bulaşacak. Afrika ve Orta Doğu ezgilerini Amerikan caz standartlarına taşıyarak farklı bir kompozisyon ortaya koyan “Third World Love", farklı müzik geleneklerinden gelen dört kişiden oluşuyor. Trompette Avishai Cohen, davulda Daniel Freedman, basta Omer Avital ve klavyede Yonatan Avishai’nin yer aldığı grup, Yahudi geleneğinin kendini hissettirdiği şarkılarında zaman zaman Latin tınıları da yakalıyor.
Festivalin son günü ise Türkiye’nin önemli perküsyon sanatçılarından Ayhan Sicimoğlu, sık sık birlikte sahne aldığı profesyonel grubu “Latin All Starsö ile izleyicisinin karşısına çıkacak.

Müzik yaşamına New York’ta devam eden Sicimoğlu, konserlerinde dünyanın dört bir yanından topladığı ritmleri ve ezgileri, geleneksel Küba ritimleri, caz ve raga ile buluşturuyor.

“Latin All Starsö topluluğu ise vokal’de Banu Kunt ve Zeynep Özbilen, trombonda Hakan Kilman ve Taşkın Akarsu, davulda Burak Ersöz, geleneksel vurmalılar Bongos, Campana ve Tambora’da Luis Ernesto Gomez, klavyede Mehmet Emre, basta Reynier Magre Avila ve trompette Serkan Okanar’dan oluşuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious