Akbank Kısa Film Festivali'nde 30 film

Akbank Kısa Film Festivali'nde 30 film.52627
  • Giriş : 31.10.2007 / 13:15:00
  • Güncelleme : 04.05.2010 / 18:47:50

Akbank Dördüncü Kısa Film Festivali'nde, 20 kurmaca ve 10 belgesel olmak üzere toplam 30 yarışma filmi 'Festival Kısaları' bölümünde izleyiciyle buluşacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

3-13 Aralık'ta gerçekleşecek festivalin yarışmalı bölümüne bu yıl 343 film başvurdu.

Yarışmalı bölüme başvuran filmleri, Altyazı Dergisi Genel YayınYönetmeni Fırat Yücel, oyuncu Beste Bereket ile Festival Koordinatörü ve yönetmen Selim Evci'den oluşan ön eleme jüri kurulu değerlendirdi.

Ön elemeyi geçen 20 kurmaca ve 10 belgesel olmak üzere toplam 30 yarışma filmi 'Festival Kısaları' bölümünde izleyici ile buluşacak.

Festival günlerinde toplanarak 'En İyi Kurmaca Filmi'ni belirleyecek Kurmaca Kategorisi Jüri Kurulu, bu yıl sinema yazarı Atilla Dorsay, yönetmen Ezel Akay, yönetmen Derviş Zaim, oyuncu Fikret Kuşkan ve Akbank Sanat yöneticisi Derya Bigalı'dan oluşacak.

'En İyi Belgesel Film'i belirleyecek jüride ise belgesel yönetmenleri Nebil Özgentürk ve Tolga Örnek, fotoğraf sanatçısı İzzet Keribar, yolöykücüsü Tayfun Talipoğlu ve Akbank Sanat yöneticisi Derya Bigalı yer alıyor.

Kurmaca ve belgesel kategorilerindeki ana jürinin değerlendirmesinin ardından 'En İyi Kurmaca Film' ve 'En İyi Belgesel Film' 5 biner YTL ile ödüllendirilecek.

'Yarışma Dışı Gösterim' bölümü başvuruları da sonuçlandı. Bu bölümdede süre, ülke ve tür sınırlaması gözetmeksizin ulusal ve uluslararası filmler festival süresince izleyici ile buluşacak.

Festival gösterimleri, Akbank Sanat dışında İstanbul Cervantes Enstitüsü'nden de takip edilebilecek.

Film gösterimleri, Akbank Sanat'ın cafesinde de eş zamanlı olarak gerçekleşecek.

Festival programı Kasım ayında açıklanacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious