Akbank Türkiye yatırım fonları Almanya'da!

Akbank Türkiye yatırım fonları Almanya'da!.13197
  • Giriş : 29.01.2009 / 14:40:00

Akbank’ın Euro cinsi Akbank Türkiye yatırım fonları, 12 Aralık 2008’de dağıtım anlaşması imzalanan Citibank Privatekunden AG & Co aracılığıyla Almanya’daki bireysel yatırımcılara sunulmaya başlanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Akbank'ın Euro cinsi Akbank Türkiye yatırım fonları (Akbank Turkish SICAV) , 12 Aralık 2008'de dağıtım anlaşması imzalanan Citibank Privatekunden AG & Co aracılığıyla Almanya'daki bireysel yatırımcılara sunulmaya başlanıyor.
Yapılan açıklamada, Akbank'ın anlaşma dahilinde Almanya'daki yatırımcılara yatırım stratejilerine ve tercihlerine göre sunulabilecek, Akbank Turkish SICAV Equities ve Akbank Turkish SICAV Fixed Income adı altında üzere iki fonunun bulunduğu bildirildi.

Açıklamada Akbank'ın, bu girişimle, Türkiye'ye yatırım yapmak isteyen yabancı yatırımcılara yüksek getiri sağlamayı ve gelişen pazarlar arasında Türkiye'nin önemini algılayan bütün yatırımcıların beklentilerini karşılamayı hedeflediği vurgulandı.

Ak Portföy tarafından yönetilmekte olan Akbank fonları için Avrupa'da ve Avrupa dışındaki ülkelerde satılmasını sağlayacak olan UCITS pasaportunun da alındığı kaydedilen açıklamada, fonların, bu pasaport sayesinde, Almanya'nın yanı sıra Hollanda'daki bireysel yatırımcılara satış için de kayıt altına alındığı belirtildi. Akbank gelecek dönemde fonları diğer Avrupa ülkelerinde de bireysel yatırımcılara sunmayı planlıyor.

Ak Portföy Genel Müdürü Cem Yalçınkaya, “Akbank Türkiye Yatırım Fonları, Türk ekonomisinin sunduğu fırsatlardan ve Türkiye'nin potansiyelinden yararlanmak isteyen yatırımcılar için gerçek bir olanak sağlıyor. Yatırımcıların bu yeni fırsatı memnuniyetle karşılayacağını düşünüyoruz” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*