Akbank üst yönetiminde deprem

Akbank üst yönetiminde deprem.17098
  • Giriş : 19.11.2008 / 10:53:00
  • Güncelleme : 19.11.2008 / 11:07:59

1000 personelin işine son verilmesinden sonra şimdide Akbank üst yönetiminde deprem yaşanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Akbank'ta1000 personelini işine son verilmesi operasyonunudan sonra şimdide Akbank üst yönetiminde deprem yaşanıyor. Bankanın üç üst düzey yöneticisinin görevlerine dün akşam iş bitiminde son verildi.

Perakende Kredilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Halit Yıldız, İnsan Kaynaklarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Esra Bozkurt ve Bireysel Bankacılık Bölüm Başkanı Cem Muratoğlu ile yollarınaı ayıran Akbank Yönetimi dün İMKB'ye işten çıkartmaların doğru olmadığı yönünde açkılama yapmıştı. Yapılan açıklamada işten çıkartılan 1000 pesonelin emeklilik ve performans değerlendirmesinin gözönüne alındığı bilgisi yer almıştı.

Gazeteport'un ulşatığı İnsan Kaynaklarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Esra Bozkurt konu ile ilgili olarak henüz yorum yapamacağını söyledi.

Akbank'tan Borsaya gönderilen açıklamada, insan kaynakları fonksiyonlarının İnsan Kaynakları ve Destek Genel Müdür Yardımcısı Zeki Tuncay'a, bireysel bankacılık fonksiyonlarının Bireysel ve Şirket Bankacılığı Genel Müdür Yardımcı Galip Tözge'ye, perakende krediler fonksiyonlarının ise Krediler Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Fuat Ayla'ya bağlanmasının uygun bulunduğu bildirildi.

Halit Yıldız, Akbank'a Nisan 2004 tarihinde Perakande Kredilerinden sorumlu Bölüm Başkanı olarak katılmıştı. Haziran 2007 tarihinde Perakande Krediler Onay'dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Yıldız, Akbank' a katılmadan önce Pamukbank'ta çeşitli yönetici pozisyonlarında görev almıştı.

2001 yılı Eylül ayından bu yana Akbank'ta Bireysel Bankacılık Bölüm Başkanı olan Cem Muratoğlu, Ağustos 2008 tarihinden itibaren Bireysel Bankacılık'tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştı.

Esra Bozkurt, Akbank'a Mart 2004 tarihinde İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almaktaydı.

GAZETEPORT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*