Akcan: "Mücadele ettik ama olmadı"

Akcan:
  • Giriş : 23.12.2007 / 22:30:00

OFTAŞ beraberliği ile Süper Lig'de ilk yarıyı üçüncü sırada bitiren Galatasaray'ın antrenörü Ahmet Akcan, ''mücadele ettik ama olmadı. Liderliği kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Akcan, Gençlerbirliği OFTAŞ ile 0-0 berabere kaldıkları Süper Lig'de ilk yarının son maçından sonra düzenlediği basın toplantısında, ilk yarıyı lider olarak bitirmeyi amaçladıklarını ama bunu başarmadıklarını söyledi:

"Büyük gayretle mücadele ettik ama olmadı. Rakibimiz genelde sahanın her yerinde baskı yaparak oyun kurmamızı engelledi. En büyük haklarıydı. Bazı pozisyonlar yakalasak da galibiyet için yetmedi. Liderliği kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz."

Hasta olan Karl Henz Feldkamp'ın yerine takımın başında çıkan Akcan, OFTAŞ'ın kalabalık savunmasını aşamadıklarını ifade ederek "bu savunmayı çözmeyi baştan planlasak da her istediğimizi yapamadık. Saha şartları da kötüydü. Yine de zaman lehimize çalışıyor. Devre arasında eksiklerimizi gidererek hedefimize ulaşmak için çaba sarf edeceğiz" dedi.

Gençlerbirliği OFTAŞ teknik direktörü Osman Özdemir ise ilk yarıyı galibiyetle kapatmayı hedeflediklerini, ancak bunu başaramadıklarını dile getirerek şunları kaydetti:

"Teknik kapasitesi çok yüksek bir takıma karşı nasıl oynanması gerektiğini gösterdik. Etkili silahlarını çok iyi durdurduk. Oynayacak alan bırakmadık. Galatasaray'dan puan almak çok önemliydi, bunu da başardık.

"Ligde yeni bir takımız ve bu nedenle kafalarda soru işareti vardı. Aldığımız puanlarla bunun yanıtını verdiğimizi düşünüyoruz. Tabii ki üst düzey bir takım değiliz. Bunları giderdiğimiz zaman, genç ve dinamik kadromuzla herşeyi yapabiliriz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious