Akdağ, MHP ve CHP liderlerini topa tuttu

Akdağ, MHP ve CHP liderlerini topa tuttu.13634
  • Giriş : 15.03.2009 / 00:40:00
  • Güncelleme : 14.03.2009 / 23:27:36

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ''Sayın Bahçeli, kime gücün yetecekse onunla uğraş.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Recep Akdağ, inceleme ve ziyaretler için geldiği Çorum'da, AK Parti'nin İskilip Belediyesi başkan adayı Numan Sezer'in Çorum Caddesi'ndeki seçim bürosunun açılışını yaptı.

Açılışta konuşan Akdağ, Türk ulusuyla gurur duyduklarını ve ulusun basiretleriyle Türkiye'yi bugünlere taşıdıklarını söyledi.

''Millete afra tafra atmak yoktur. Bizler sizlerin hizmetkarıyız'' diyen Akdağ, ''Birileri karanlık köşelerde çetelerle birlikte siyaset yapmayı, çetelerin avukatlığına soyunmayı marifet sayabilirler. Ama ben biliyorum ki benim İskiliplim seçimde onlara öyle bir ders verecek ki onlar da günlerini görecek. Hiç kimse yanına yandaş medyasını alarak hatta siyaseti de yandaş medyasına ihale ederek siyaset yapacağını sanmasın. Yanılıyorlar, bu millet onlara böyle ters bir siyaset yaptırmayacak'' diye konuştu.

Konuşmasında CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı eleştiren Akdağ, şöyle devam etti:

''Kendilerine sıra gelince sandık ortaya çıktığında birtakım açılımlar yapmaya varlar. Sonra o yaptıkları açılımları sonucunda tutup bir toplantıda çarşaflı bir hanımefendiyi yumruklaya yumruklaya uzaklaştırdılar. Biz AK Partililer insanımıza hangi gözle bakıyoruz? Bizim nazarımızda başı örtülü, başı açık hepsi birdir. Anamızdır, canımızdır, ciğerimizdir. Biz bu al bayrağın altında yaşıyoruz. 70 milyon kardeşiz. Böyle siyaset yapılır mı? Böyle medya olur mu? Olmaz olsun böyle medya. Millete böyle haksızlık yapılır mı?''

MHP GENEL BAŞKANI BAHÇELİ'YE DE TEPKİ

Akdağ, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirmesine de tepki gösterdi.

''Bu ülkede hastanelerin kapısında boyun büktüren iktidarın ortağı MHP'nin bakanı değil miydi?'' diye sonra Akdağ, şöyle konuştu:

''Sayın Devlet Bahçeli, sesinin yettiği kadar bu milletin gözbebeği Recep Tayyip Erdoğan'a söylemediğini bırakmıyor. Bir de elini sallaması var ki aman Allahım. Sayın Bahçeli sen onu, bu millet sana 5 senelik görev verdiğinde 3 yıl durduktan sonra kaçıp gittiğinde düşünecektin. Niye bu milletin derdi olduğunda milleti bırakıp kaçıp gittin. Ne hakkın vardı. Bugün milleti en ihtiyacı olan zamanda bırakıp gittin. Bir de (benim işim bitmiştir ben genel başkanlıktan da ayrılıyorum) dedi. Peki ne oldu. (Bir müddet sonra millet unutmuştur, bırakıp gittiğimi de unutmuştur geri dönüp geleyim) dedi. Şimdi de bu ülkenin onurunu haysiyetini başımızı göklere erdiren Recep Tayyip Erdoğan'a dil uzatacaksın. Hadi canım sen de. Bak sayın Bahçeli, İskilip'in şu halkının karşısında gücün de nefesin de buna yetmez. Kime gücün yetecekse onunla uğraş, daha akıllı siyasetçilik yapmış olursun. Yanlış yerdesin.''

Bir tarafta çetelerin avukatlığını yapan lider, diğer taraftan sürekli meydanlarda dolaşan bir liderin sürekli AK Parti'yi eleştirdiklerini dile getiren Akdağ, ''Kardeşim sen meydanlarda bu millete ne hizmet edeceksen onu anlatsana. Ne yapacaksın? Yıllarca yapamadıklarını nasıl yapacaksın? Geldiğin zaman millet sana sormayacak mı, ben yıllarca bekledim demeyecek mi? AK Parti iktidara gelene kadar nerelerdeydiniz?'' dedi.

Akdağ, seçim bürosunun açılışının ardından beraberindekiler ve Çorum Valisi Mustafa Toprak ile İskilip Devlet Hastanesi'nde incelemelerde bulundu.

Daha sonra Vali Mustafa Yıldırım Konağı'nda meşhur İskilip dolmasından yiyen Akdağ, Ankara'ya hareket etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*