Akdağ: TC'nin dik ve onurlu duruşu

Akdağ: TC'nin dik ve onurlu duruşu.11110
  • Giriş : 30.01.2009 / 11:47:00

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ''Başbakanımız Davos'ta milletimizin hislerine tercüman olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti'nin dik ve onurlu duruşunu tüm dünyaya göstermiştir'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Erzurum'a gelen Akdağ, Vali Sami Bulut'u makamında ziyaret etti.

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Akdağ, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Davos'ta Türkiye Cumhuriyeti'nin dik ve onurlu duruşunu tüm dünyaya gösterdiğini belirtti.

Kendisine gelen bildirimlerde, söz konusu duruşun vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandığını kaydeden Akdağ, ''Bu mesele, önemli bir meseledir. Başbakanımız Davos'ta milletimizin hislerine tercüman olmuştur. Hükümetimiz bir taraftan hizmet ederken bir taraftan da ülkenin itibarını yüksekte tutmaya çalışıyor'' diye konuştu.

Bir soru üzerine, Başbakan Erdoğan'ın Davos'ta Türkiye Cumhuriyeti'ni temsil ettiğini ifade eden Akdağ, şunları söyledi:

''Diplomasi ülkenin onurunu ayaklar altına almak değildir. Oradaki panele Başbakanımız Türkiye Cumhuriyeti adına katılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanına böyle bir pozisyonda yapılan yanlış, millete yapılan yanlıştır. Milletin derdi ile beslenmeyenler, klasik Türk politikasını yanlış mecralara sürükleyenler, böyle bir durumda yanlış yorumlar yapabilir. Bu yorumlar milletin ruh dünyasını tanımamaktan kaynaklanıyor.''

Bir gazetecinin 2011 Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları hazırlıkları kapsamında Erzurum'daki Kiremitliktepe bölgesinde ağaç kesildiğini hatırlatması üzerine Bakan Akdağ, söz konusu olayın teknik bir mesele olduğunu söyledi.

Çalışmaların Erzurum'da ortaya konulan bir projenin gereği doğrultusunda yapıldığını kaydeden Bakan Akdağ, ''Hükümetimiz döneminde Erzurum'da dikilen fidan sayısı geçmiş dönemlerle kıyaslanamayacak kadar fazladır. 2011 Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları için bu ağaçlar kesilmiştir. Kaldı ki buna teknik heyet de olur vermiştir'' dedi.

Recep Akdağ, görevden alınan Erzurum Milli Eğitim Müdürü Fevzi Budak'ın mahkeme kararıyla yeniden göreve başlayacak olmasının sorulması üzerine de şöyle konuştu:

''Bu, Türkiye'nin idari yapısında, hukuk yapısında çarpıklıklar olduğunu gösteren enteresan bir örnektir. Seçilmiş hükümetteki görevliler halkın ihtiyacını karşılamaktan sorumlu tüzel kişilerdir. Eğitimimiz zarar görüyor. Bunu açıkça söylüyorum. Karar hukuki karardır, uygulanmak zorundadır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*