Akdağ: Terör, seçimlere 2 ay kala can havliyle saldırıyor

Akdağ: Terör, seçimlere 2 ay kala can havliyle saldırıyor.9050
  • Giriş : 29.06.2007 / 20:08:00

Akdağ, ''Son 4.5 yıldır can havliyle saldırmayan terör, seçimlere 2 ay kala neden saldırmaya başladı." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ''Son 4.5 yıldır can havliyle saldırmayan terör, seçimlere 2 ay kala neden saldırmaya başladı. Çünkü ülkenin istikrarlı bir şekilde AK Parti hükümetiyle yoluna devam etmesinden korkuyorlar da ondan'' dedi.
Recep Akdağ, çeşitli incelemelerde bulunmak üzere geldiği Kars'ta, Kars Devlet Hastanesi'ni gezdikten sonra Kars Valisi Mehmet Ufuk Erden ve Kars Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu'nu ziyaret etti.
Akdağ, daha sonra AK Parti Kars İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, terörün, dünyanın ortak sorunu olduğunu belirterek, Türkiye'nin terörle aşağı yukarı çeyrek yüzyıldır mücadele ettiğini söyledi.
Terörün, ülkenin en önemli sorunlarından biri olduğunu ifade eden Akdağ, şunları kaydetti:
''Ancak insanın aklına şu soru geliyor. Son 4.5 yıldır can havliyle saldırmayan terör, seçimlere 2 ay kala neden saldırmaya başladı. Çünkü ülkenin istikrarlı bir şekilde AK Parti hükümetiyle yoluna devam etmesinden korkuyorlar da ondan.'' ''Şehit cenazelerinde imamları yuhalayanlar, bizim şehitlerimizin hakkını savunduklarını söylemesinler'' diyen Akdağ, konuşmasını şöyle sürdürdü:
''Buna bizi ve milleti inandıramazlar. Bizim şehidimiz de bayrağımız da devletimizin bütünlüğü de milletimizin birliği de ortak değerlerimizdir ve bu ortak değerleri de birilerinin sahiplenmesi düşünülemez. Geçmişte Türkiye bu yanlışları yaptı. Ancak bundan sonra milletçe bu yanlışı yapmamaya kararlıyız. Oy avcılığına soyunarak şehitlerin istismar edilmesinin bu ülkeye yarar getirmeyeceğini hepimiz biliyoruz. Cami avlularında bunun istismarını yapanlar da bundan utandılar ve ümit ediyorum ki bundan da vazgeçtiler.'' Akdağ, ülkenin tüm olanaklarının kullanılarak terörle mücadelenin süreceğini vurgulayarak, ''Silahlı Kuvvetlerimiz kararlılıkla bölücü terörün başını ezmeye devam ediyor. Bize düşen birşey var o da milletçe bu meseleye sahip çıkmaktır'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious