Akdağ'dan 112 kaydına eleştiri

Akdağ'dan 112 kaydına eleştiri.13634
  • Giriş : 29.03.2009 / 05:55:00
  • Güncelleme : 29.03.2009 / 01:31:34

Bakan Akdağ, İHA muhabiri İsmail Güneş ile 112 personeli arasında geçen görüşmenin yayımlanmasını eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Dünyanın hiçbir medeni ülkesinde söz konusu kayıtların yayımlanmayacağını dile getiren Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ''Bu ses kayıtlarının yayımlanması hasta haklarına, o hastaların ailelerine yapılmış çok büyük bir haksızlıktır. Hele de olayın sıcaklığı bu kadar üzerindeyken. Yayımlayanlar hata yapmışlar, yayımlayanlara kim verdiyse onlar da hata yapmışlar. Şimdi araştırıyoruz'' diye konuştu.

112 acil servisinde çalışan ve muhabirle konuşan acil tıp teknisyenine de haksızlık yapıldığını savunan Akdağ, şunları söyledi:

''Kayıtları ben de inceledim. Orada telefon açan bir kazazede kardeşimizin telefonu derhal emniyet telefonuna, jandarma telefonuna bildiriliyor. Onlarla irtibat halinde yer tespiti yapılması açısından kendisine bu taraftan verilen talimatları yerine getiriyor. O talimatları verenler de kanaatime göre yanlış iş yapmamış. Koordinatları belirlemek için bir an önce o telefonun frekansından yararlanmaya çalışmışlar.

Koordinatları da teknolojinin müsaade ettiği sürece belirlenerek araştırmaya başlanmış. Bunlardan (şu hata yaptı, bu hata yaptı) demek insafsızlık. Türkiye'de herkes uzman kesiliyor. Bu çalışan insanlara haksızlık yapıyorlar. Bunlar belli eğitim almış vazifesini yapan insanlar. Vazifesini de layıkıyla yapmıştır. Yargısız infaz yaparak bu görevlilere haksızlık yapmamak lazım."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*