Akdağ'dan her öğretmene mektup

Akdağ'dan her öğretmene mektup.12520
  • Giriş : 04.09.2007 / 19:40:00

Okulların açılmasına kısa bir zaman kala Sağlık Bakanlığı, öğretmenlere öğrencilerin sağlıklı beslenmeleriyle ilgili bir dizi öneri içeren mektup gönderdi. İşte öneriler:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Mektupta öğretmenlerin, çocuğun boyundan kilosuna, sabah kahvaltısı yapıp yapmadığına kadar birçok konuda dikkatli olmaları istendi.

Sağlık Bakanlığı, daha sağlıklı nesillerin yetişmesi için öğretmenlere birtakım görevler verdi. Bakanlık, yeni eğitim öğretim yılı öncesinde öğretmenlere mektup göndererek, öğrencilerin yeterli ve dengeli beslenip beslenmedikleri konusunda dikkatli olmalarını istedi.

Besinleri 4 gruba ayıran bakanlık, öğrencilerin mutlaka her besin çeşidinden tüketmesinin yararlı olduğuna değindi ve ailelere, çocuğun beslenme çantasına ceviz, fındık gibi yiyecekleri koymaları önerisinde bulundu.

Öğretmenler, öğrencilerin sabahları kahvaltı yapıp yapmadıklarına, beslenme saatinde sağlıklı besini seçip seçmediklerine dikkat edecekler. Veli toplantısında anne babaları uyaracak ve doğru besinleri anlatacaklar. Ayrıca öğrencilerin boy ve kilolarını sürekli olarak kontrol edip, zayıf ve aşırı kiloluları sağlık kuruluşlarına yönlendirecekler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious