Akdağ'dan skandala açıklama!

Akdağ'dan skandala açıklama!.8354
  • Giriş : 30.05.2009 / 20:13:00

Akdağ, Balıkesir'de tüp bebek yöntemiyle dünyaya gelen ikiz bebeklerden birinin "öldü" diye ailesine teslim edilmesi, ardından da bebeğin yaşadığının anlaşılmasıyla ilgili olarak konuştu!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Balıkesir'de tüp bebek yöntemiyle dünyaya gelen ikiz bebeklerden birinin "öldü" diye ailesine teslim edilmesi, ardından da bebeğin yaşadığının anlaşılmasıyla ilgili olarak, "Kim bir ihmal yapmışsa, en ağır şekilde cezalandırılmaları için teftiş kurulu başkanıma talimat verdim" dedi.
Recep Akdağ, Balıkesir Çocuk Hastalıkları Doğum ve Bakımevi'nde ikiz bebeklerin ölümüyle ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, bu konuda teftiş kurulu başkanına talimat verdiğini ve Balıkesir'e bir müfettiş gönderildiğini söyledi.

Akdağ, müfettişin bugün Balıkesir'de olacağını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Bu gibi meselelere ne büyük bir hassasiyetle yaklaştığımı sizler biliyorsunuz. Kim bir ihmal yapmışsa en ağır şekilde cezalandırılmaları için teftiş kurulu başkanıma talimat verdim. Kuşkusuz soruşturma tamamlanmadan kesin bir yargıda şu anda bulunamam. Eğer müfettişimiz gerekli görürse, işin bu anlamda sorumlularını belirlemişse, bu kişilerin açığa alınması konusunda bir işlem yapabilecekler. Bu noktada müfettişimiz çalışıp 1-2 gün içinde zannediyorum bir ön cevap verecek."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*