Akdeniz Üniversitesinde 'sakallı silahlı' provokasyon!

Akdeniz Üniversitesinde 'sakallı silahlı' provokasyon!.8486
  • Giriş : 07.04.2008 / 09:45:00
  • Güncelleme : 07.04.2008 / 09:45:56

Üniversiteye silahla gelen sakallı şahsın alnında 'Zülfikar' kılıçlı dövme dikkat çekti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Polis yetkilileri, öğrenci olmadığı anlaşılan zanlının daha önce de benzer olaylara karıştığını açıkladı.

Akdeniz Üniversitesi'nde bir süredir karşıt görüşlü öğrenciler arasında yaşanan gerginlik dün kanlı bir kavgaya dönüştü. Üniversite dışından gelerek öğrencilere silahla ateş açan bir kişinin de karıştığı olaylarda 7 kişi yaralandı.

Görüntüsü kameralara yansıyan zanlının kimliğini belirleyen polis, öğrenci olmadığı anlaşılan ve silahlı eylem ile kavgayı provoke eden kişinin daha önce de benzeri olaylara karıştığı bilgisini verdi.

İddialara göre kavga, Kredi ve Yurtlar Kurumu yurdunda kalan bir öğrencinin terör örgütü PKK lehine slogan atması sonucu başladı. Bıçak ve sopaların da kullanıldığı kavga sonrası polis, yurt binasına giriş-çıkışları yasaklarken 34 kişiyi gözaltına aldı.

Gerilimin uzun süredir devam etmesine rağmen tedbir almamakla suçlanan rektör Mustafa Akaydın ise polisin olayları kontrol altına aldığını açıkladı.Üniversitedeki kavgaya dışarıdan silahlı şahıslar eklendi: 7 yaralı

Akdeniz Üniversitesi'nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında bıçaklı ve sopalı başlayan kavgada silah da kullanıldı. 7 kişinin yaralanmasına sebep olan olaylarda, öğrencilere tabancayla ateş açan ve görüntüsü kameralara yansıyan zanlının kimliği belirlendi. Polis yetkilileri, öğrenci olmadığı anlaşılan zanlının, daha önce de benzeri olaylara karıştığı yönünde bilgiler bulunduğunu söylediler.İddialara göre kavga, üniversite yerleşkesindeki Kredi ve Yurtlar Kurumu yurdunda kalan bir öğrencinin, terör örgütü PKK lehine slogan atması sonucu başladı. Bıçak ve sopaların kullanıldığı kavgaya, öğrenci olmadıkları belirtilen bir grup da katıldı. Kavga eden gruplar, Çevik Kuvvet ekiplerinin müdahalesiyle dağıldı. Polis, yurt binasına giriş ve çıkışları yasakladı.

Polis ekiplerinin müdahalesinin ardından kaçan grupta yaralılar olduğu tespit edildi. Kavgada yaralanan öğrenciler Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı.Ellerinde sopalar bulunan 60-70 kişilik bir grup da, arkadaşlarına destek için hastaneye geldi. Üniversitelerarası Kurul (ÜAK) Başkanı ve Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Mustafa Akaydın da hastaneye gelerek bilgi aldı. Gözaltına alınan kişilerin sayısının 34'e ulaştığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious