Akdeniz Üniversitesi'ndeki olay kız meselesi değil

Akdeniz Üniversitesi'ndeki olay kız meselesi değil.13028
  • Giriş : 10.04.2008 / 08:05:00
  • Güncelleme : 11.04.2008 / 13:37:34

Olayların çıkmasına neden olduğu iddia edilen öğrenci eşiyle birlikte haklarındaki iddiaları yalanladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Akdeniz Üniversitesinde meydana gelen olayların çıkmasına kız meselesinin neden olduğu iddia edilen öğrenci eşiyle birlikte haklarındaki iddiaları yalanladı.


Olayların kız meselesi yüzünden çıktığı iddia edilen olayda adı geçen Tahir Deniz Uysal, eşi Ayşegül Uysal ile birlikte İHA'ya konuştu.

"Basite indirerek gerçekleri örtüyorlar"

İddiaların gerçekçi olmadığını söyleyen Uysal çifti, "Olaylar kız meselesi yüzünden çıkmadı. Buket isimli bir arkadaşımın benim sevgilim olduğu şeklinde haberler yayınlandı. Ben de bu haberleri okuyunca şaşırdım. Ben 3 ay önce evlendim. Buket isimli arkadaşımın da sevgilisi var. Şu an bildiğim kadarıyla kendiside İzmir'de ailesinin yanında. Olayları bu şekilde basite indirerek gerçekleri saklamaya çalışıyorlar" dedi.

"Bunu yapanlar Türk bayrağı düşmanlarıdır"

Akdeniz Üniversitesindea yaşanan olayların ardından bazı yayın organlarında gerginliğin kız meselesi yüzünden çıktığı şeklinde haberler yayınlandığını ve bunların gerçek dışı olduğunu söyleyen Akdeniz Üniversitesi Turizm Meslek Yüksekokulu öğrencisi Tahir Deniz Uysal, "Ben 17 Ocak'ta evlendim iddia edildiği gibi sevgilim olması söz konusu değildir. Yurttan atılan arkadaşların ifadelerine göre hazırlanan haber doğru değildir. Bu tür haberlerle üniversitede yaşanan olaylar göz ardı edilmektedir. Yurtta meydana gelen olaylarda eşimde yurdu basan grubun saldırısına maruz kaldı. Bunu yapanlar Türk bayrağı düşmanı ve bölücü örgüt yandaşlarıdır" diye konuştu.

"Olayın kız meselesiyle ilgisi yoktur"

Haklarındaki iddiaların doğru olmadığını söyleyen Ayşegül Uysal ise, "Ben yaşadıklarımı emniyetteki ifademde ayrıntılı olarak anlattım. Bize saldıran öğrenciler dışarıdan getirdikleri kişilerle yurt basarak bizlere saldırdılar. Bu grup her zaman taciz ve saldırılarda bulunuyorlardı. O günde bölücü örgüt başı Abdullah Öcalan'ın yaş gününü kutlamaya kalkıştılar. Sonra yaşanan olaylarda bizi darp ettiler. Bu olayların kız meselesi ile ilgisi yoktur" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious