Akdeniz Ünversitesi önünde iki tane panzer bekletiliyor

Akdeniz Ünversitesi önünde iki tane panzer bekletiliyor.10677
  • Giriş : 07.04.2008 / 10:32:00

Antalya Emniyet Müdürü, Akdeniz üniversitesi'nde alınan önlemlerden bahsetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Antalya Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan, Akdeniz Üniversitesi'nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavga ile ilgili ''Alınan önlemlerle dün yaşanan olayların tekrarlanmayacağına inanıyorum'' dedi.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet ekipleri olayların çıktığı Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı öğrenci yurdu önünde güvenlik önlemi alırken, iki panzer yurt önünde bekletiliyor.

Üniversite güvenlik görevlileri de yerleşkeye girişlerde kontrolleri sıklaştırdı. Görevliler, alana girenlere kimlik kontrolü yaptı.

Antalya Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan, öğrenci yurduna gelerek yetkililerden olaylar hakkında bilgi aldı. Güvenlik önlemlerini inceleyen Arslan, çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada, alınan önlemlerle dün yaşanan olayların tekrarlanmayacağına inandığını söyledi.

Dünkü olaylar sırasında tabancayla ateş açan kişinin kimliğinin de tespit edildiğini belirten Arslan, ''Bu kişinin bulunması için arama çalışmaları sürüyor. Bu kişi daha önce 5 kez gözaltına alınmış, intihar teşebbüsünde bulunmuştu'' diye konuştu.

Öte yandan, Antalya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekipleri tarafından gözaltına alınanların sayısının 40'a ulaştığı kaydedildi. Olaylarda kullanılan silahlardan birinin kuru sıkı, diğerinin ise 9 milimetre çapında olduğunun belirlendiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious