Akdeniz'de 6 metrelik köpekbalığı yakalandı

Akdeniz'de 6 metrelik köpekbalığı yakalandı.9212
  • Giriş : 15.04.2009 / 08:48:00

Balıkçılar 6 metrelik dev bir 'kamçı kuyruk' yakaladı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Fethiyeli balıkçılar tarafından Akdeniz açıklarında 6 metre uzunluğunda yaklaşık 700 kilo ağırlığında köpekbalığı yakalandı. Kıyıya çıkartılan köpekbalığına dokunmaktan korkanlar, cep telefonlarıyla görüntülemeye çalıştı.

Muğla'nın Fethiye İlçesi'nden önceki sabah avlanmak için Akdeniz sularına açılan ve Fethiye Körfezi'nden 6- 7 mil açığa ağ atan Fethiyeli balıkçıların ağına, dev bir köpekbalığı takıldı. 32 yıldan bu yana Fethiye'de balıkçılık yapan 52 yaşındaki İzzet Gökhan Erkek ve 4 arkadaşının attığı ağa takılan dev köpekbalığı, Kordonboyu'na getirildiğinde vatandaşların büyük ilgisini çekti. İnsanlar dokunmaktan korktukları köpekbalığının uzaktan cep telefonları ile fotoğdafını çekmekle yetindi.

Köpekbalığını yakalayan balıkçı İzzet Gökhan Erkek, ağına takılan köpekbalığının insanlar için tehlikeli olduğunu söyleyerek, daha önce de 4 kez köpekbalığı yakaladığını, ancak bu balığın diğerlerinden büyük olduğunu kaydetti. Köpekbalıklarının İzmir'den yurt dışına ihracının gerçekleştirildiğini, Fethiye'de alıcısının bulunmadığını söyleyen Erkek, "4 arkadaşımız ile birlikte Akdeniz'e avlanmaya gittik, ağ serdik, ağı toplarken köpekbalığı takıldığını gördük. 6 metre uzunluğundaki ve yaklaşık 700 kilo ağırlığındaki köpek balığını tekneye vinçle güçlükle yükledik. Balığı yurt dışına göndermek için İzmirli balıkçılar ile irtibata geçtik" dedi.

'Kamçı Kuyruk' cinsinden olduğu belirtilen köpek balığının kuyruk kısmının ilaç yapımında kullanıldığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*