Akfırat Türkiye'nin Hollyywod'u olma yolunda

  • Giriş : 14.11.2006 / 00:00:00

Formula 1 yarışlarıyla gündeme gelen Akfırat beldesi, Türkiye'nin Hollyywod'u olma yolunda ilerliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sinema, dizi ve reklam film yapımcılarının yoğun ilgisiyle karşılaşan beldenin bugüne kadar Yabancı Damat, Kayıtdışı, Yağmur Zamanı, Acı Hayat , Geniş Zamanlar isimli dizilerle, Polis ve Kiraz Operasyonu isimli sinema filmleri ile Petrol Ofisi, Mercedes ve Ferrari reklamlarına ev sahipliği yaptığı bildirildi.

Akfırat Belediyesi'nden yapılan açıklamada, Sabiha Gökçen Havalimanı'na yakın olması, düzenli yol ve yapılaşması nedeniyle bir çok film şirketinin Akfırat beldesini doğal bir film platosu gibi kullandığı belirtildi. Formula 1'le adını duyuran beldede bugüne kadar, Yabancı Damat (3 bölüm), Kayıtdışı (5 bölüm), Yağmur Zamanı (4 bölüm), Acı Hayat (2 bölüm), Geniş Zamanlar isimli dizilerle, Polis ve Kiraz Operasyonu isimli sinema filmleri çekildi. Akfırat, ayrıca Petrol Ofisi, Mercedes ve Ferrari reklamlarına da ev sahipliği yaptı.

Akfırat Belediye Başkanı Hilmi Yıldız konuya ilişkin yaptığı açıklamada bu ilginin sebebini, uluslararası tanınırlık, geniş yol ağlarının bulunuşu, düzgün yapılaşma ve yapımcılara gösterdikleri kolaylıklar olarak niteledi. Yıldız, daha önce Amerikalı bir film şirketinin Akfırat'ta Film Platosu yapmayı önerdiğini belirterek, eğer yerli bir teklifin gelmesi halinde her türlü kolaylığı sağlayacaklarını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious