Akfırat'ın savcılıktaki sorgusu tamamlandı

Akfırat'ın savcılıktaki sorgusu tamamlandı.11558
  • Giriş : 23.03.2008 / 23:13:00

Ergenekon Operasyonu soruşturması kapsamında adliyeye sevk edilen gazeteci Adnan Akfırat'ın, savcılıktaki sorgusu tamamlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Adnan Akfırat'ın Avukatı Ali Osman Özdilek, gazetecilere yaptığı açıklamada, Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz tarafından Akfırat'ın ilk sorgulanan kişi olduğunu söyledi.

Özdilek, Adnan Akfırat'ın sorgusunun tamamlandığını ve şu sıralarda Serhan Bolluk ve Ferit İlsever'in sorgularının ayrı ayrı savcılar tarafından sürdürüldüğünü belirtti. Özdilek, Kemal Alemdaroğlu ve İbrahim Benli'nin henüz sorgulanmaya başlanmadığını; bu iki zanlının savcılık tarafından sorgusunu gece yarısından bitirilmek istendiğini ifade etti.

Özdilek, Doğu Perinçek ile ilgili olarak da, "Doğu Perinçek'in Emniyet'te sorgusu devam ediyor. Kendisi için ek gözaltı süresi istenebilir. Bu gece yarısını yetişmeyeceğini düşünüyoruz." dedi.

Özdilek, savcının kendilerin yaptığı açıklamaya göre, Serhan Bolluk, Ferit İlsever ve Adnan Akfırat üçlüsünün sorgusu tamamlandıktan sonra serbest bırakılması veya tutuklanması konusunda bir karar tesis edeceğini dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious