Akif, uyan artık

  • Giriş : 03.08.2006 / 00:00:00

Akif, uyan artık. Toplantılar başladı, gecikme

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Doktorları Gülle’nin beyin iyileşmesine dair tespitlerin daha belirgin hal aldığını, konuşulanlara cevap vermeye çalıştığını belirtiyor.

Bunun ilk işareti ise Başbakan Tayyip Erdoğan’ın ziyaretinde alındı. Edinilen bilgiye göre geçtiğimiz pazar günü eşi Emine Hanım’la birlikte Gülle’yi ziyaret eden Başbakan Erdoğan, Başhekim Yardımcısı Dr. Şenal Tosun’dan arkadaşlarının durumunu sordu. Tosun da ilaçlı tedavinin yanında müzik dinletme ve konuşma yoluna başvurduklarını söyledi. Erdoğan da doktorların talebi üzerine dava arkadaşı Gülle’nin kulağına eğilerek, “Uyan artık. Toplantılar başladı, gecikme. Bizi bekletiyorsun.” diye seslendi. Başbakan daha sonra odada bulunan ve aynı zamanda Akif Gülle’nin bacanağı olan eski milletvekili Hasan Hüseyin Ceylan’a dönerek, “Gür sesinle bir de sen seslen bakalım.” dedi. Ceylan ise, “Bacanak bacanak! Başbakan dahil seni bekliyoruz, uyan.” ifadelerini kullandı. Kısa bir sessizliğin ardından Gülle’nin yüzünde umutlandıran bir hareketlilik gözlendi. Söylenenleri algıladığı anlaşılan Gülle, gözlerini açarak sesin geldiği yere döndü; ağız ve mimik hareketleriyle bir şeyler söylemeye çalıştı.

Yaşananlara şahit olan ağabey Mustafa Gülle, iki gündür arayanlara “hastamız hayati tehlikeyi atlattı” dediğini söylüyor. Hastaneye ilk geldiğinde kardeşinin durumunun o kadar ağır olduğunu bilmediğini dile getiren Gülle, şunları kaydetti: “Geldiğimizden beri hekimlerimizin, sevgilerini ve gönüllerini koyduklarını fark ettim. Bu insanların gayretine ve samimiyetine müteşekkiriz. Geldiğimizden çok daha iyi bir durumdayız. Dostlarımızın duası, Allah’ın yardımı, hekimlerimizin yardımı ile geldiğimiz andan itibaren her an iyiye gittik. Allah devlete zeval vermesin.”

Hastane Başhekim Yardımcısı Şenal Tosun da Gülle’nin yattığı odanın kapısında sessizce dua edenlerin sayısına dikkat çekiyor. Tosun, “Akif Bey, ilk hastamız değil, son hastamız da olmayacak. Çok sayıda tanınmış kişinin ameliyatına tanık olduk. Bu kadar sevgi dolu, gönülden, özlem ve vefa ile ziyaretlere az şahit olduk. Hastamızla aynı dünya görüşüne sahip olmayan önemli mevki sahibi kişilerin ziyaret edip, ‘düzgün adamdı’ dediklerine şahit oldum.” ifadelerini kullanıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious