Akif Beki medyaya iddialı dönüyor

Akif Beki medyaya iddialı dönüyor.9452
  • Giriş : 07.02.2009 / 06:40:00
  • Güncelleme : 06.02.2009 / 23:33:21

Başbakanlık Basın Sözcülüğü'nden sürpriz bir şekilde ayırlan Akif Beki, medyaya güçlü bir dönüş yapıyor. Beki, ikisi tv 3 medya kuruluşunda birden çalışacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakanlık Basın Sözcülüğü görevinden sürpriz bir şekilde “yoruldum” diyerek ayrılan Akif Beki, medyaya güçlü bir dönüş yapıyor. Beki, iki televizyon ve bir gazetede günlük yazı yazacak.
Akif Beki, geçtiğimiz yılın sonunda, Başbakan Erdoğan'dan affını istedi ve mesleğine dönüş yapacağını açıkladı. Beki'nin bu kararı ile birlikte medyada, “nerede olacak?” sorusuna cevap arandı. Bazıları atv-Sabah Grubu'nda Beki'nin yerini hazırlamıştı bile. Daha ilerisine gidip bu grupta neler yapacağının detaylarını bile yazanlar oldu.

Beki ise bu iddialara karşı, “doğru değil” açıklamasını yapmakla yetindi.

Bir aylık “görüşme ve dinlenme” döneminin ardından Akif Beki, ne yapacağına karar verdi. İşte Beki'nin neler yapacağı:

1- Yazarlık: Aydın Doğan Grubu'na bağlı Radikal gazetesinde yazarlık yapacak. Beki haftada 5 gün yazı yazacak.

2- Politika danışmanlığı: 24 televizyonunda politika danışmanlığı yapacak. Beki, gereken konu ve gereken zamanda ekrana çıkacak ve moderatörle birlikte politik gelişmeleri değerlendirecek.

3- Program yapımcılığı: Akif Beki “izinli” olarak ayrıldığı Kanal 7 televizyonunda haftalık bir program yapacak. Belli bir yorumcu kadrosu ile birlikte ekrana gelecek olan Beki, geride bırakılan olayları değerlendirecek.

Radikal gazetesi, Akif Beki'nin yazar kadrosuna dahil olduğuna ilişkin tanıtımlara yarından itibaren başlıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*