Akif Gülle, gözlerini araladı

  • Giriş : 31.07.2006 / 00:00:00

Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nihat Tosun, AKP Genel Başkan Yardımcısı Akif Gülle’nin, sözlü uyaranlara cevap verdiğini bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gülle’nin hastaneye gelişinden bu yana geçen 15 gün içinde metabolizmasının en dengeli olduğu günün bugün (dün) olduğunu belirten Prof. Dr. Tosun, şunları söyledi:

“Halen şuuru kapalı olarak kabul ediyoruz, ancak hastanın sözlü uyaranlara cevabı var. Sayın Başbakanın ziyaretinde, kendisine ismen hitap ettiğinde, Akif Gülle başını sayın Başbakana doğru çevirerek gözlerini aralamaya çalıştı. Bunu sözlü uyaranlara cevap olarak kabul ediyoruz.”

“TETKİKLER NORMAL”

Çok organlı yaralanmalarda hastaların diğer sistemleriyle ilgili ortaya çıkabilecek arızaların tedavisinin önem arz ettiğini ifade eden Prof. Dr. Tosun, şöyle dedi:

“Onu da metabolizma endokrin dahiliye uzmanı hocamız takip ediyor. Şu anda metabolizmasıyla ilgili şeker, karaciğer, böbrek fonksiyonları gibi tetkiklerimiz normal dengede seyretmekte. Halen yine hem serumdan besliyoruz, hem de ağızdan midesine gönderdiğimiz bir hortumdan besliyoruz. Hastamızın son durumu bu.”

Prof. Dr. Tosun, Akif Gülle’nin hayati tehlikesinin devam edip etmediği sorusuna karşılık ise başlangıçta gösterdiği hayati tehlike son derece azalmakla birlikte, şu anda hastanın etraftan gelecek olan gerek enfeksiyon gerek diğer etkenlere karşı direncinin son derece düşük olduğunu, bu nedenle her an hayati tehlike arz edebileceğini kaydetti.

Rutin olarak hayati tehlike beklemediklerini belirten Prof. Dr. Tosun, “Bu durumda direnci son derece düşük olan hastaların komplikasyonları her an beklenebilir. Fakat hayati tehlikeyi çok büyük oranda atlattık diyebiliriz” diye konuştu.

“KIRIKLARIYLA İLGİLİ BİR SORUNU YOK”

Gülle’nin vücudunda meydana gelen kırıklarla ilgili bir soru üzerine ise Prof. Dr. Tosun, şunları söyledi:

“Geçen cumartesi günü ve bir hafta önceki cumartesi günü kırıklarıyla ilgili bütün ameliyatlarını yaptık. Şu anda kırıklarıyla ilgili herhangi bir sorunumuz yok.

Beş bölgesine kırıklarından dolayı ameliyat yapmıştık. Şu an onlarla ilgili herhangi bir yara veya diğer sıkıntımız yok. Hastamız şu anda ayağa kalkabilse kırıklarıyla ilgili bir sorunu yok.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious