Akif Gülle Ankara'ya sevkedildi

  • Giriş : 16.07.2006 / 00:00:00

AKP'li Arif Gülle, helikopterle Ankara'ya sevkedildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Amasya'nın Merzifon ilçesinde meydana gelen trafik kazasında yaralanan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Akif Gülle'nun durumunun ağır olduğu tespit edilmesi üzerine, askeri ambulans helikopterle Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

Merzifon Belediye Başkanı Hayati İncekul'un hayatını kaybettiği ve 5 kişinin yaralandığı kaza sonrası ambulansla Çorum Devlet Hastanesi'ne getirilen Akif Gülle'ye cerrahi müdahale yapılmazken, kan verildi ve serum takıldı. Saat 15.45'te Çorum Devlet Hastanesi'ne getirilen Akif Gülle, yaklaşık 3,5 saat boyunca Yoğun Bakım Ünitesi'nde kontrol altında tutuldu. Saat 16.30'da gelen Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na ait askeri helikopterin sağlık ekiplerince uygun bulunmamasının ardından Gülle için Ankara'dan ambulans helikopter gönderildi.

Kaza haberinin duyulmasının ardından Gülle'nin yakınları ile Amasya, Samsun ve diğer şehirlerden bir çok kişi hastaneye akın etti.

Ambulansla Çorum Devlet Hastanesi'nden alınan Akif Gülle, Jandarma Komanda Taburu Akıncı Kışlası'na getirilerek burada içerisinde uzman doktorların da bulunduğu ambulans helikopter ile Ankara'ya götürüldü.

Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilen Akif Gülle'nin sağlık durumu hakkında bilgi veren Devlet Hastanesi Başhekimi Arslan Erkan, Gülle'nin hayati tehlikesinin sürdüğünü bildirdi. Gülle'nin kafatasında kırıklar tespit edildiğini açıklayan Arslan Erkan, "Sayın milletvekilimiz kaza sonrası Merzifon Devlet Hastanesi'ndeki ilk müdahalesinin ardından hastanemize intikal ettirildi. Kafa tramvası ile kafanın üst kısmında üç adet çizgi şeklinde kırık, kafa kaidesinde kırık ve buna bağlı beyin ödemi tespit edildi. Şuurunda da bir bulanıklık söz konusuydu. Karın ve göğüs kısmında herhangi bir tramvaya rastlanılmadı. Tansiyonunun sürekli düşmesi nedeniyle yoğun bakımda takip ve tedavi altına alındı. Ankara'dan gelen ambulans helikopter ile Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi." bilgisini verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious