Akıllara durgunluk veren olay

Akıllara durgunluk veren olay.20488
  • Giriş : 05.07.2009 / 08:27:00

İzmir'in Ödemiş ilçesinde, 23 Haziran tarihinde meydana gelen kazanın ardından akıllara durgunluk veren gelişmeler yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kazadan yaralı kurtulduğu sanılan kızın, olay günü toprağa verildiği, öldüğü sanılan kızın yaşadığı 11 gün sonra ortaya çıktı. Günler sonra ortaya çıkan acı gerçek, ailelerden birini sevince, diğerini üzüntüye boğdu.

Ödemiş'te 17 lira yevmiyeyle patates tarlasında çalıştıktan sonra Kiraz ilçesine dönen tarım işçilerini taşıyan Serkan Çiftçi yönetimindeki 35 AB 0282 plakalı kamyonet, Çaylı beldesi yakınlarında yoldan çıkarak devrildi. 23 Haziran tarihindeki kazada biri erkek 2 kişi olay yerinde hayatını kaybetti, 36 kişi yaralandı. Kazanın ardından akıllara durgunluk veren olaylar zinciri gelişti. Kazada ölen kişi, lise 3'e geçen Rabia Efe (15) sanılarak toprağa verildi. Yaralandığı sanılan kişi ise Yasemin Çoban (16) olarak helikopter ambulansla İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Trafik kazasında feci şekilde can verdiği sanılan ve tanınmayacak hale gelen Rabia Efe'nin cenazesi, 'üzülmesinler' diye ailesine gösterilmedi. Cenaze, kazanın yaşandığı günün akşamı, Kiraz Hacı Ahmet Mezarlığı'nda toprağa verildi. Rabia Efe'nin ardından dualar okundu. Kızlarını kaybettiğini sanan Metin - Leyla efe çifti taziyeleri kabul etti.

Kazada yaralandığı sanılan ve komaya giren Yasemin Çoban ise hastanede beyin ameliyatına alındı. Uzun süre anestezi yoğun bakımda tutuldu. Ameliyat nedeniyle yüzü sargıya alındı. Necdet - İlkay Çoban çifti, kızları sandıkları kişiyi 11 gün boyunca hastanede bir saniye bile yalnız bırakmadı. Kazanın ardındaki gerçek ise Yasemin Çoban olduğu sanılan kişinin hastanede bilincinin yerine gelmesiyle ortaya çıktı.

Hastanede tedavisi devam eden kız, başında bekleyen kişilerin anne babası olmadığını, isminin de Rabia olduğunu söyledi. Genç kızın kendisine gelmesiyle birlikte öldü denilerek defnedilen Rabia Efe'nin kazadan 11 gün sonra yaşadığı ortaya çıktı. Yaralanarak hastaneye kaldırıldığı sanılan Yasemin Çoban'ın ise öldüğü anlaşıldı. Kazada öldü sanılan kızın anne ve babası, kızlarının yaşadığı haberiyle büyük bir mutluluk yaşarken, 11 gün boyunca kızlarının hastanede kendisine gelmesini bekleyen aile ise gerçeğin ortaya çıkmasıyla yıkım yaşadı.

Hastane yetkilileri, Rabia Efe olduğu ortaya çıkan kişinin hastaneye Yasemin Çoban olarak geldiğini söyledi. Yasemin Çoban'ın annesinin ise hastanede başında nöbet tuttuğu kişinin biraz şişman olduğunu fark ettiği; ancak bunun kazadan kaynaklandığını düşünerek üzerinde durmadığı öğrenildi.

Aynı kazada yaralanan Gülizar Horzumoğlu, "Patates topladıktan sonra kamyonetle evimize dönüyorduk. Ben kazayı ucuz atlattım, kolum kırıldı. Olay günü Rabia'nın hayatını kaybettiğini sanmıştık. Rabia'nın yaşadığını Yasemin'in öldüğünü dün öğrendik. Kiraz'da yaşayan herkes büyük şaşkınlık içinde." dedi. Rabia Efe'nin önümüzdeki günlerde taburcu olacağı öğrenildi.

İzmir'in Ödemiş ilçesinde 23 Haziran tarihinde Serkan Çiftçi yönetimindeki 35 AB 0282 plakalı tarım işçilerini taşıyan kamyonetin yoldan çıkarak devrilmesi sonucu 2 kişi hayatını kaybetmiş, 36 kişi yaralanmıştı. Yarılılardan 19'u Ödemiş, 15'i Kiraz Devlet Hastaneleri'ne kaldırılmış, durumu ağır olan ve Yasemin Çoban olduğu sanılan kişi karayoluyla, Ali Yüksel Tuna ise ambulans helikopterle İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilmişti. Kazada 17 yaşındaki Fatir Akar hayatını kaybetmiş, hayatını kaybeden diğer kişinin ise 16 yaşındaki Rabia Efe olduğu kayıtlara geçmişti

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*