Akıllara gelen soru: Sincan'da neler oluyor?

Akıllara gelen soru: Sincan'da neler oluyor?.22718
  • Giriş : 11.06.2007 / 12:01:00
  • Güncelleme : 11.06.2007 / 12:17:40

22 Temmuz Genel Seçimleri, rekabetin istenmeyen yüzünü ortaya koyuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ülke gündeminden düşmeyen 22 Temmuz Genel Seçimleri bir yandan ülke yönetiminin yeni yüzünü belirlemeye hazırlanırken öte yandan da rekabetin istenmeyen yüzünü ortaya koyuyor. Ankara’nın önemli ilçelerinden Sincan, bu amansız rekabetin çirkin yüzünden nasibini alanlardan.

Masada çözemedikleri soruların cevabını tetikte arayan yaptırımcı zihniyetin son örneği Cumartesi günü sabah Sincan AK Parti (AKP) Belediye Meclis üyelerinden birinin iş yerinde yaşandı.

AKP’li meclis üyesi Murat Koparan’ın Kent Manifatura adlı manifatura, beyaz eşya ve mobilya üzerine satış yapan iş yeri, faili meçhul kişilerce kurşun yağmuruna tutuldu. Koparan’ın iş yeri camları kurşunların etkisiyle parçalara ayrıldı. Cumartesi günü sabah saatlerinde işlenen hunhar saldırının failleri güvenlik kameralarının tespit ettiğine göre beyaz, Şahin marka bir araç kullanan iki kişi. Arabanın içinde tetiğe asılan ve üç el ateş eden saldırganlar daha sonra güvelik kameralarından kayboldular.

Son aylarda Sincan’da ardı arkasına gelen saldırılar AKP’li meclis üyesi Koparan’ın kurşunlanmasıyla sınırlı değil. Geçtiğimiz ay içerisinde kalçasının 3 yerinden bıçaklanan Sincan Belediyesi Park Bahçeler Müdürü Fatih Koç da bu saldırılara bir örnek. Koç, güpegündüz ilçe merkezinde bıçaklanmış, Koç’u bıçaklayanların ise Sincan Belediyesinin şirketi Sin-Kent işçileri olduğu ortaya çıkmıştı.

Sincan’da işlenen bu saldırıların gelişmesi ve sonucu akıllarda soru işareti bırakıyor. Bıçaklanan Park Bahçeler Müdürü Koç’un bıçaklanmasının ardından, Koç’un saldırganlardan davacı olmaması Sincanlıların aklılarına “Sincan’da neler oluyor?” sorusunu getiriyor.

HABER AKTÜEL

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious