Akıllı kediler, ekmeğini bekçilikten çıkarıyor

  • Giriş : 08.02.2006 / 00:00:00

2 ayrı kurumda 2 ayrı kedi çalışanlar tarafından beslenmeye başlanınca adeta bekçilik yapmaya başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Otomatik kapıyı açmak için zıplayan kedi saat 12:00'da ise tüm personelle birlikte kendisine ayrılan yerde verilecek yemeği bekliyor.
Mesai saatlerinde otomatik kapıya yaklaşmayan kedi, mesainin bitimiyle birlikte soluğu kapı önünde alıyor. Ağırlık bakımından kapıyı açmaya yetecek ağırlığı bulamayan kedi, zıplayarak yada bulunduğu yerde hassasiyet arayarak bir şekilde kapının açılmasını sağlıyor ve içeriye giriyor.
TEDAŞ Çalışanlarından Necati Kırmızı da olayı yakından takip edenlerden. Bekçi kediyi herkesin tanıdığını ifade eden Kırmızı "bina yakınında bulunan köpeklerle bile iyi dost olmayı becermiş. Akşam giderken uğurluyor sabah karşılıyor. Otomatik kapıyı açması ise bambaşka bir komiklik. Zıplıyor, hopluyor bir şekilde kapıyı açıyor. Öğlen bizimle birlikte saat 12:00'da yemek bekliyor."diyor.
Çalışanların sevgilisi olan kedicik, personel gibi muamele görüyor ve oldukça seviliyor. Dikkat çeken bir diğer kedi ise Hayat Poliklinik adlı muayenehanenin nöbetçisi Minnoş. Kapı önündeki tozlukta akşam saatlerine kadar bekleyen Minnoş adı verilen kedi, kendilerine arasıra yemek veren klinik çalışanlarına adeta vefa gösteriyor.
Akşam saatlerine kadar bekleyen ve gelip geçenlerden rahatsızlık duymayan Minnoş, mahalle sakinlerinin de yakından tanıdığı bir hayvan olmuş. Çevresinde nöbetçi kedi olarak biliniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious