Akıllı SMS uygulamada

  • Giriş : 01.08.2006 / 00:00:00

Yapı Kredi, internet üzerinden yapılan para transferlerini daha da güvenli hale getiren Akıllı SMS uygulamasını başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Uygulama çerçevesinde Yapı Kredi'nin internet bankacılığı Teleweb üzerinden yapılan işlemlerde kullanmak üzere üretilen altı haneli ve tek kullanımlık şifre, müşterinin cep telefonuna kısa mesaj ile gönderiliyor. Böylece tüm havale, EFT, kredi kartı ödemesi ya da bağış gibi para transferlerinde maksimum güvenlik sağlanabiliyor.
Akıllı SMS hizmetini anında başlatmak için Teleweb'deki Kullanıcı İşlemleri menüsünden başvuru yapılarak, şifrenin gönderileceği cep telefonu numarası ve para transferlerindeki limit belirlenebiliyor. Akıllı SMS hizmeti, her tür ve marka cep telefonuyla uyumlu çalışıyor.


Akıllı SMS Nasıl Kullanılır?

1. Akıllı SMS tanımlaması yapıldıktan sonra "Akıllı SMS şifresi" sadece bir hesaba ilk defa para transferi yapılırken işlem şifresi yerine istenir.

2. Teleweb üzerinde işlem yapılırken, işlem onay aşamasında Akıllı SMS şifresi otomatik olarak müşterinin cep telefonuna gönderilir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious