Akıma kapılan işçi öldü

  • Giriş : 16.06.2007 / 21:44:00

UEDAŞ'ta çalışan Yetimoğlu elektrik çarpması sonucu götürüldüğü hastaneye bu sabah hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Balıkesir'in Edremit ilçesinde UEDAŞ'ta sözleşmeli işçi olarak çalışan Ahmet Yetimoğlu (33) elektrik çarpması sonucu götürüldüğü hastaneye bu sabah hayatını kaybetti.

E87 karayolu üzerindeki elektrik direğine dün kaldıraç kabinli araçla çıkarak arızayı gidermeye çalışan Yetimoğlu, bir anda 4 bin 500 volt elektriğe çarpıldı. Yoldan geçerken onarım kabininden alevlerin yükseldiğini farkeden Edremit Belediyesi zabıta ekibi olay yerine gitti.

Zabıtalar, hemen itfaiye ve 112 Acil Servis'e haber verdi. Kabin aşağı indirilerek söndürme tüpleriyle alevlere müdahale edildi ve içeride yanan Ahmet Yetimoğlu çıkarıldı. Cankurtaranla Edremit Kazdağı Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Yetimoğlu'nun kolları, elleri ve yüzünde üçüncü ve dördüncü derece yanıklar olduğu belirtildi.

Hayati tehlikesi devam eden Yetimoğlu, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edilmek istendi. Hastane sevki kabul etmeyince Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edilen Yetimoğlu'nun bugün sabah saatlerinde yaşamını yitirdiği öğrenildi. Yetimoğlu'nun cenazesi yarın İzmir'den getirilerek, Edremit İlçesi Cennetayağı Mahallesi'ndeki camide öğle namazına müteakip kılınacak olan cenaze namazından sonra Hallaçlar köyünde toprağa verileceği öğrenildi.

Ferhat Yetimoğlu, kardeşinin geçen sene yanında kalfa olarak çalıştığını, sonra UEDAŞ'a girdiğini söyledi. Yetimoğlu'nun yakınları sorumluların cezalandırılmaları için gerekli yasal işlemlere başvuracaklarını belirttiler. Ahmet Yetimoğlu, evli iki çocuk babasıydı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious