Akıttıkları kanda boğulacaklar

  • Giriş : 02.09.2006 / 00:00:00

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu: "Terör hükümetimizin birinci öncelikli konusudur. Teröristler akıttıkları kanda boğulacaktır." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, son zamanlarda terör örgütünün kurduğu pusu ve haince saldırılarla tek amacı huzuru sağlamak olan güvenlik güçlerine yönelik menfur saldırılarda bulunduğunu belirterek, "Terör hükümetimizin birinci öncelikli konusudur. Teröristler akıttıkları kanda boğulacaktır." dedi.
Adana'nın merkez ilçe Seyhan Belediyesi tarafından yaptırılan huzurevinin açılış törenine katılan Aksu, saldırıların herkesi derin üzüntüye boğduğunu ifade ederek, "Bu hain saldırılar sonunda hayatlarını kaybeden aziz şehitlere Allah'tan rahmet; yakınlarına, silah arkadaşlarına ve milletimize başsağlığı; yaralılara da acil şifalar diliyorum." diye konuştu.

Terör ve şiddetle dünyanın hiçbir yerinde sonuca ulaşmanın mümkün olmadığını vurgulayan Aksu, her zaman olduğu gibi bugün de teröristlerin sonunun hüsran olacağını kaydetti.

Hakkari ve Şırnak'ta şehit olan 6 asker nedeniyle kırgın ve gergin olduğu gözlenen Aksu, teröristlerin akıttıkları kanlarda boğulacağını belirtti. Aksu, şunları söyledi: "Hainler bilmelidirler ki, bu saldırılar ülkemizin bölünmez bütünlüğünü korumak konusundaki kararlılığımızdan bizi asla caydırmayacaktır. Kendilerini vatanın varlığına feda eden güvenlik kuvvetlerini asla yıldıramayacak, milletin can ve mal güvenliğini sağlamak konusundaki azmini de kıramayacaktır. Ülkenin tarihi geçmişi bu tür olayların tertipçilerinin ve maşalarının er veya geç güvenlik güçlerinden ve Türk adaletinden hak ettikleri cevabı aldıkları, örnekleriyle doludur."

Türk halkının geçmişte de kardeşi kardeşe kırdıran, milli servetin büyük bir kısmını boş yere heba olmasına neden olan terör illetinden çok çektiğini hatırlatan Bakan Aksu, etnik kökeni ve dini inancı ne olursa olsun, bu milletin et ile tırnak gibi birbiriyle kaynaştığını vurguladı. Aksu, hiçbir güç ve eylemin bu birlikteliği bozamayacağının altını çizdi.

En değerli servetin vatandaşlar arasındaki sevgi ve kardeşlik bağlarının gücü olduğuna dikkat çeken Aksu, şöyle devam etti: "Biz hep birlikte gülüp, birlikte ağlamış; vatan ve bayrak için kader birliği yapmış, büyük bir milletiz. Buradan halkımıza bir kez daha seslenmek istiyorum: Terör devletimiz, hükümetimiz, bakanlığımız ve bütün güvenlik güçlerimizin her zaman üzerinde durduğu birinci öncelikli konudur."

Başta bölücülük olmak üzere her türlü suçla mücadelede Türkiye Cumhuriyeti'nin bütün imkan ve kabiliyetlerinin seferber edildiğine dikkat çeken Aksu, hükümet olarak polis ve jandarmanın özverili çalışmaları ile vatandaşın desteğiyle terörle mücadele konusundaki kararlılığın devam edeceğinin aktardı. Aksu, bundan hiç kimsenin endişe etmemesini istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious