Akmansoy: Baba-kız işsiziz!

Akmansoy: Baba-kız işsiziz!.11948
  • Giriş : 03.10.2008 / 15:55:00

Kaynanalar dizisindeki Nuri Kantar tiplemesi ile Türk televizyon tarihine geçen Tekin Akmansoy, İngiltere'de sinema okuyan kızı ile işsiz olduklarını, eğitimsiz bir çok kişinin ise oyunculuk yaptığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

NTVde yayınlanan Hakkı Devrim'in sunduğu 'Ömrümüze Bereket' programının konukları tiyatro sanatçıları Erol Günaydın ile Tekin Akmansoy oldu.

"Son dönemde üzüntüyle bakıyorum. Bu kadar mı ucuz benim mesleğim" diyerek, günümüzdeki tiyatro oyuncularını eleştiren Akmansoy, 80'e yakın tiyatro okulu olduğunu ve bu kadar fazla tiyatro okuluna Türkiye'nin ihtiyacının olmadığını söyledi.

Büyük bir beğeni toplayan ve yıllarca süren Kaynanalar dizisindeki oyuncuların özenle seçildiğini ve her birinin ayrı birer yetenek olduğunu anlatan Akmansoy, günümüzdeki dizileri şöyle eleştirdi: "Sokaktaki adam alıyor getiriyor ve onu zaptedemiyoruz. 'Ben yaptım' diyor... Ya sen kimsin, hangi cesaretle film yapıyorsun!"

Kızı Arzu Akmansoy'un yıllarca İngiltere'de okuduğunu vurgulayan Tekin Akmansoy, "Benim kızım Oxford'u bitirdi. 2700 bölüm çekim yaptı. Biz baba kız 4 senedir işsisiz" şeklinde konuştu.

Tiyatro sanatçısı Erol Günaydın ise, 150'ye yakın dizi olduğunu belirterek, "Bunlara adam dayanmaz ki, İstanbul'u oynatmaları lazım" diyerek tepkisini dile getirdi.

TELEVİZYONGAZETESİ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*