Akmerkez'de namaz provokasyonu

Akmerkez'de namaz provokasyonu.8619
  • Giriş : 14.02.2008 / 14:19:00

İstanbul Etiler'deki alışveriş merkezi Akmerkez'de önceki gün saat 17.00 sularında Gilan Mücevherat ve MOS Kuaför önünde bir şahsın alelade namaz kılması oldukça ses getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ancak Gilan Mücevherat ve MOS Kuaför çalışanlarının verdiği ifadeler, olayın provokasyon olduğunu ortaya koyuyor. Gilan Mücevherat çalışanları aynı gün içinde Akmerkez'de dört-beş defa alelade yerlerde namaz kılındığını ifade etti. Namaz kılan şahsı kendilerinin görmediklerini söyleyen çalışanlar, bu olayın provokasyon amaçlı olabileceğini söyledi. Eldeki fotoğraflara bakıldığında namaz kılan şahsın önüne hiçbir şey sermemesi de bu iddiaları güçlendiriyor.

MOS Kuaför çalışanı Orhan Bademli, olayı görmemesine rağmen, bir gazetede yer alan cep telefonuyla çekilmiş fotoğrafı gösterdiğimizde namaz kılan adamın durduğu noktanın kıbleyi işaret etmediğini söyledi. Kıblenin adamın durduğu noktanın 30 ila 40 derece sola düştüğünü söyleyen Bademli, "Bu olaya tanık olsaydım bu adamın böyle bir şeyde bulunmasını engellerdim." dedi. Akmerkez'de Gilan Mücevherat önündeki küçük bir açıklıkta meydana gelen olaya ilişkin Bademli, bu olayın popülist bir şey olduğunu, üzerinde durularak bu insanların ciddiye alınmaması gerektiğini ifade etti. İçinde mescit bulunmayan Akmerkez'de güvenlik çalışanları ve mağaza sahipleri daha önce böyle bir olayla karşılaşmadıklarını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious