AKP, Bahçeli'yi 'Gavurdağı' ile vurdu

AKP, Bahçeli'yi 'Gavurdağı' ile vurdu.7460
  • Giriş : 14.10.2008 / 15:29:00

AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Ergün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin iddialarına cevap veriyor. Ergün, Bahçeli'yi köyü olan Gavurdağı ile vurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Ergün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin iddialarına cevap veriyor. Ergün'ün açıklamaları şöyleydi:

"Gavur Dağı'ndan öteye gitmek demek oralarda siyaset yapmak oy almak daha çok milletvekili çıkarma anlamında söylemiştim. Bu bütün partiler için büyük avantajdır demiştim. Bu bölgelerde halka daha fazla hizmet götürmek lazım demiştim. Ne yazık ki bu sözlerimiz çarpıtılarak bugün MHP lideri tarafından farklı bir şekilde gündeme getirmiştir.

Bu politik anlayış terörün oyununa gelmektir. Keskin sirke küpüne zarardır. Ülkenin pek çok şehrine gitmeyen bir liderin sözleri ne kadar muteber olabilir. MHP liderliğinin agresif ve akıldan uzak siyaseti terör örgütünün arayıp da bulamayacağı bir siyaset tarzıdır.

Sivas ve Gavur Dağı olarak bahsettiğimiz şeyler bambaşka bir konuydu. Terör örgütünün elinde bu tür sözde harita müsveddeleri varsa bunları yırtıp atmak lazım, silip atmak lazım. Böyle bir haritalar varsa o bölgelerde neden yıllardır siyaset yapılmadı. Buradan maksat oralarda siyaset yapmak hizmet götürmektir. Sayın lider neden buralardan ötedeki halka gitmedi.

MHP lideri Gavurdağlı'lığıyla gurur duymaktadır ve buna çok önem vermektedir. seçim kampanyasında Osmani'ye hemşehrilerin de gazına gelerek Erdoğan'a Sen Kasımpaşa'lıysan ben de Gavurdağlı'yım demiştir. Sayın Bahçeli'nin siyaseti Gavurdağ'a kadar köyüne kadar gidip Ankara'ya dönen siyaset anlayışıdır. Polisin askerin öğretmenin gittiği yere siyaset yapmasını istiyoruz. Onun siyaset tarzını belirlemiyoruz. Hiç kimse siyasi tembelliğni başba bir siyasetçiye iftira atarak örtemez.

Biz sorun değil çözüm arıyoruz. Suçlu arama siyaseti başkalarının anlayışı. Bu anlayış maalesef bazı basın yayın kuruluşlarında da var.

Partilerinde cevap bile vermeyecekleri başka açıklamalar da olmuştur. Bunlara cevap vermeye bile gerek görmüyoruz.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*