AKP, Cumhurbaşkanlığı ele geçirmeye çalışıyor

  • Giriş : 13.05.2006 / 00:00:00

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Zeki Sezer, 'Size Söyleyeceklerim Var' adı altında düzenlediği mitingde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a yüklendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AK Parti iktidarının ülkeyi karanlığa götürdüğünü, devlet kademelerinde aşırı kadrolaşma yapıldığını ve devletin ele geçirilmeye çalışıldığını ileri süren Sezer, "Belli bazı makamlar için önünde bir engel var o da sayın Cumhurbaşkanı. O makamı da ele geçirmek için şimdiden çalışmaya başladılar. Birisi de onlara yardımcı olmaya çalışıyor Abdüllatif Şener Cumhurbaşkanı olsun diye." dedi.

Partisinin Karadeniz turunu sürdüren DSP Genel Başkanı Sezer, Samsun Yaşar Doğu Kapalı Spor Salonu'nda partililerle buluştu. Yaklaşık 1 saat süren konuşmasında hükümeti ve muhalefeti eleştiren Sezer, iç siyaseti, ekonomi ve terördeki gelişmeleri değerlendirdi. AK Parti'nin ülke içinde aşırı bir kadrolaşma yaptığını iddia eden Sezer, "Devleti ele geçirmeye çalışıyor. Belli bazı makamlar için önünde bir engel var ki o da sayın Cumhurbaşkanı; o makamı da ele geçirmek için şimdiden çalışmaya başladılar. Birisi de onlara yardımcı olmaya çalışıyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda TBMM Başkanı Sayın Bülent Arınç, kazık kadar adamı deyim yerindeyse meclisin kürsüsüne oturtarak Cumhuriyetin temel ilkelerini içine sindiremediğini gösteren davranışlarını yine o gün o kürsüde sergiledi. Cumhurbaşkanlığı'na adaylığını ilan etmiş oldu. Aradan bir kaç gün geçti. Sayın Başbakan yerinde durur mu? Onun da gönlünde Cumhurbaşkanlığı var. O da Cumhurbaşkanlığı'nı adaylığını açıklamak anlamına gelen bazı konuşmalar yaptı. Şimdi Başbakan ile Meclis Başkanı karşılıkla atışıyor. Her ikisi de kendisi için Cumhurbaşkanlığı yolunu açmaya çalışıyor. Ama mücadeyi 'ben demokratik Cumhuriyete senden daha çok zarar veririm' zemininde yapıyorlar." dedi.

"Bir değerli politikacı, Erdoğan'ın milletvekili olmasını sağlayıp Başbakanlığı o karanlık zihniyete temlim etmesi yetmedi, şimdi Atatürk'ün koltuğunu bir AKP'liye vermek için şimdiden kampanya başlattı." diyen Sezer, "Hayırlı olsun Baykal. El ele TCK'daki değişiklikleri yapıp sansürü getiren, RTÜK yasasını değiştiren hükümete engel olamayan Sayın Baykal, bari yanlarında olayım da Abdüllatif Şener'i Cumhurbaşkanı seçtireyim diyor. Baykal AKP ile işbirliği yaptığı için hayırlı olsun diyorum." ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious