AKP, grup salonundaki gizli kamerayla izlendi mi?

AKP, grup salonundaki gizli kamerayla izlendi mi?.8115
  • Giriş : 08.08.2008 / 03:36:00
  • Güncelleme : 08.08.2008 / 00:21:25

TBMM'deki Grup Salonu'nda bulunan kameranın ''gizli'' olduğu iddiasının kesinlikli doğru olmadığı belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Köksal Toptan, Meclis'te yaptığı 23. Dönem 2. Yasama Yılı faaliyetleri ile ilgili basın toplantısının ardından bir süre gazetecilerle sohbet etti. Gazetecilerin, "AKP Grup Salonu'nda gizli kamera mı var" sorularına karşılık Toptan, "Biz böyle bir kamera yerleştirmedik. Ancak, Meclis'e daha önce aldığımız karar doğrultusunda güvenlik kameralarını yerleştirmeye başlıyoruz. Grup toplantılarının yapıldığı salonlar bu projeye dahil değil" dedi.

TBMM İLETİŞİM DAİRE BAŞKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

TBMM İletişim Daire Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açılamada, bugün basında ''AK Parti Grup Salonu'nda gizli kamera olduğu'' yönünde haberlerin yer aldığı ifade edildi. Konunun kamuoyu tarafından doğru anlaşılması için açıklama yapılması gereği duyulduğunun belirtildiği açıklamada, şöyle denildi:

''AK Parti Grup Salonu olarak kullanılan eski senato salonunda bulunan kameranın, söz konusu haberlerde yer aldığı gibi 'gizli' olduğu iddiası kesinlikle doğru değildir.

Herhangi bir kayıt yapma özelliği taşımayan kamera, salondaki seslendirme sisteminin daha sağlıklı kullanılabilmesi için teknik amaçla kurulmuştur.

Söz konusu kameranın görüntüleri sadece seslendirme operatörü konsolundaki monitör tarafından izlenebilmekte olup, başka hiçbir noktayla da bağlantısı bulunmamaktadır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*