AKP, Köşk adayı için takvim belirledi

  • Giriş : 03.04.2007 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan’ın daha önce 15 Nisan olarak açıkladığı Cumhurbaşkanı adayı belirleme tarihi 18 Nisan’a çekildi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK), bu hafta yapılacak Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısını 18 Nisan’a kaydırarak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın daha önce 15 Nisan olarak açıkladığı Cumhurbaşkanı adayı belirleme tarihini 18 Nisan’a çekti.
Edinilen bilgilere göre AKP MYK’nın dün gece Başbakan Erdoğan başkanlığındaki toplantısında Cumhubaşkanı adaylık süreciyle ilgili izlenecek takvim belirlendi. Daha önce 6 Nisan Cuma günü yapılması öngörülen MKYK toplantısı 18 Nisan tarihine ertelendi ve aday belirleme öncesi son toplantı olması kararlaştırıldı. Böylece AKP’nin Cumhurbaşkanı adayının belirlenme tarihi 18 Nisan’a kadar uzamış oldu. Başbakan Erdoğan, MKYK’yı 18 Nisan tarihine alırken 15-16 Nisan’da Almanya’ya yapacağı ziyareti de dikkate aldı.
MYK’da ayrıca Erdoğan’ın bu hafta gruplar halinde yapmayı planladığı milletvekilleriyle görüşmeleri de gelecek hafta yapılması kararlaştırıldı. Erdoğan, milletvekilleriyle görümeleri sürerken 11 Nisan’da il, belediye, kadın ve gençlik kolları başkanlarının da katılımıyla genişletilmiş bir teşkilat toplantısı yapacak.
MYK’da parti tarafından Cumhurbaşkanı adaylığı ve seçime yönelik yapılan anketler de Başbakan Erdoğan’a iletildi. Bu anketlerin Erdoğan tarafından değerlendirileceği bildirildi.
MYK toplantısında TMSF’nin Merkez Grubuna ey koyması olayı da gündeme geldi. Erdoğan, "Bu işin bizimle bir ilgisi yok" ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious