AKP adayları 2014 - AKP aday adayları - AK Parti adayları 2013

AKP adayları 2014 - AKP aday adayları - AK Parti adayları 2013.12642
29.11.2013 / 14:42:59

Başbakan Erdoğan, partisinin adaylarını açıklıyor. Erdoğan, adayları canlı yayında açıklıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Erdoğan adayları açıklarken ana sayfamızdan manşeti takip edebilirsiniz. Bu arada Adıyaman Belediye Başkanlığı'na eski milletvekili Hüsrev Kutlu'nun aday gösterileceği iddiası üzerine bir grup protesto gösteri yaptı. Parti binası önünde toplanan göstericiler, ceketlerini sallayarak "Burası Şanlıurfa olacak" sloganı attı.

Başbakan Erdoğan'ın Ankara'da yapacağı aday açıklama toplantısında eski milletvekili Hüsrev Kutlu'nun davet edildiğinin öğrenilmesi üzerine protesto gösterisi yapıldı. Akşam saatlerinde AK Parti il binası önünde toplanan protestocular ceketlerini sallayarak, "Burası Urfa olacak" diye slogan attı.Polis yolun trafiğe kapatılmaması için grubu uyardı. Bir süre slogan atan grup daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Öte yandan AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı’na bağlı kadınlar, Japon milli gününde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a yakışıksız ifadeler kullanan CHP milletvekili Kamer Genç’i protesto etti. Yapılan açıklamada CHP’nin kurumsal özür dilemesi gerektiği ifade edilirken, Kamer Genç’in posteri çiğnendi.

Japonya Milli Günü Resepsiyonu'na katılan Emine Erdoğan’ın önceki gün konuşma yapmak için kürsüye çıkması üzerine Kamer Genç “Sen burada ne sıfatla konuşuyorsun?” diye seslenmiş. Bu sırada resepsiyona katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Genç'e tepki göstermişti. Korumalar Kamer Genç'i olay yerinden uzaklaştırmaya çalışırken, Bakan Yıldız, Genç'e, “Terbiyesizleşme. Çık dışarı, terbiyesiz herif.” diye bağırmıştı.

Yaşanan bu durumu protesto eden AK Parti Kadın Kolları üyesi yaklaşık 500 kadın CHP’nin Kağıthane'deki İstanbul İl Başkanlığı önünde protesto eylemi gerçekleştirdi. ‘Kamer Genç istifa’, ‘Edep Yahu!’ şeklinde slogan atan grup, ‘Kamer’e sıfır tolerans’, ‘Meclisin yüz karası’, ‘Şiddet mi asla’, ‘Başbakan ve eşleri saygındır’, ‘Yakışıksız adam’, ‘Ayık ol milletine layık ol’ yazılı pankart ve dövizlerini taşıdı. Polis ekipleri eylem öncesi yoğun güvenlik önlemi aldı. CHP il binasının önünden ve karşısından geçmekte olan yollar kapatıldı. Trafik alt tarafta bulunan tünele yönlendirildi. Grup adına açıklamayı AK Parti Kadın Kolları İstanbul Başkanı Özlem Zengin Topal yaptı. Türkiye tarihinin en çirkin en sert şiddet eylemlerinden birisini yaşadıklarını ifade eden Topal, “ Kadına karşı şiddetin en çirkin örneklerinden bir tanesini hep beraber izledik. Burada, bu çirkinliğe AK Parti İstanbul Kadın Kolları olarak bir kez daha ‘hayır’ demeye geldik. Fikirlerine katılın ya da katılmayın bu ülkenin başbakanının eşine sonsuz bir saygı gerekir. Türkiye Cumhuriyeti'nin bütün başbakanları saygındır. Aynı zamanda eşleri de saygındır. Darbeler yaşadı bu ülke. Darbe sonrası Cumhurbaşkanı olan kişilerin eşleri ve kızları bu tip bir durumla karşılaşmadı.” dedi. Olayla ilgili bireysel bir özrün kafi olmadığını vurgulayan Topal, “Yapılan özür çok hafifti. Amasız, şartsız özür olmalı. Hiçbir şarta bağlı olmadan kurumsal özür dilenmeli. Tunceli’ye böyle bir şey yakışmıyor. Bu çirkinliğe tepki vermeliler. Sadece özürle ortadan kaldırılacak bir tutum değil. ‘Edep yahu!’ diyerek sözlerimi bitiriyorum.” diye konuştu. Konuşmanın ardından bazı protestocular Kamer Genç’in posterlerini parçaladı ve grup olaysız dağıldı. 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*