AKP Ankara adayında düğüm çözüldü

AKP Ankara adayında düğüm çözüldü.9941
  • Giriş : 25.12.2008 / 08:00:00

Nefesler tutuldu. Herkes Erdoğan'ın açıklayacağı ismi bekliyor. Erdoğan bugün öyle bir ipucu verdi ki düğüm çözüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yeni belediye başkan adaylarını haftasonu açıklayacağını söyledi. Ancak Erdoğan'ın başkentte açıklama için seçtiği yer kafaları karıştırdı. Erdoğan, bu kez açıklama için Altındağ Belediyesi'nin spor tesisini seçti. Bu tercih "Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki aday gösterilecek" iddialarını güçlendirdi.

AK PARTİ KULİSLERİ DÜĞÜMÜ ÇÖZDÜ

"Bu haftasonu büyük ihtimalle pazar günü Ankara'da Altındağ Kapalı Spor Salonu'nda fevkalede bir durum olmazsa orada" diyen Başbakan Erdoğan'ın ayaküstü yaptığı bu kısa açıklama AKP kulislerinde Ankara düğümünün çözüldüğünün mesajı olarak algılandı. "Gökçek'in yerine Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki geliyor" söylentisi ile kulisler hareketlendi.

ALTINDAĞ BELEDİYESİ'NE AİT BİR TESİS

Çünkü, Erdoğan'ın açıklamalarının içinde önemli bir ayrıntı vardı. Bir önceki seçimde, belediye başkan adaylarını büyükşehir belediyesine ait bir tesiste açıklayan başbakan bu kez, açıklama yeri olarak Altındağ Belediyesi'ne ait bir spor salonunu tercih etmişti.

İLANİHAYE BAŞKANLIK YOK

Üstelik Erdoğan, Ankara adayını da Altındağ Belediyesi sınırları içinde açıklayabileceğinin işaretini verirken, "yola hep aynı isimlerle devam edilmeyeceğini" de vurguladı.

Erdoğan, "Bir belediye başkanı olan arkadaşımız da ila nihai belediye başkanlığında kalacak diye birşey yoktur. Milletvekili olan arkadaşımız ila nihai milletvekilliğinde kalacak diye birşey yok. Bu konuda bütün arkadaşlarımız ben bir dönem yaptım. Tamam bundan sonra beni genel merkez beni bu işe uygun görmüyorsa bırakabilirim demeli. Ama tekrar burada yoluma devam etmeliyim gibi anlayışlar burada doğru değil" dedi.

VEYSEL TİRYAKİ SESSİZ

AKP kulislerinde Erdoğan'ın bu açıklamaları mekan tercihiyle de birleşince Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Veysel Tiryaki olacak iddiaları güçlendi. Ancak hem büyükşehir belediye başkanı Melih Gökçek hem de Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki sessiz kalmayı tercih etti.

Halen AKP'nin elinde bulunan 46 belediye başkanlığından şu ana kadar yola devam edilmeyeceği kesinleşenler ise Bitlis, Çorum, Ağrı ve Malatya.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*