AKP Ankara adayını haftaya açıklıyor

AKP Ankara adayını haftaya açıklıyor.20699
  • Giriş : 20.12.2008 / 18:35:00

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya, partisinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayının kim olduğunun ne zaman belli olacağını açıkladı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya, muhalefetin hepsinin toplamının bir AK Parti çıkmadığını savundu. Çetinkaya, yapılan kamuoyu araştırmalarının AK Parti'nin karşısında rakibinin olmadığını ortaya çıkardığını söyledi.

Çetinkaya, AK Parti Genel Merkezi'ndeki İl Eğitimciler Toplantısı'nın açılış konuşmasını yaptı. Çetinkaya, yaklaşan yerel seçimler öncesi yapılan kamuoyu araştırmalarında muhalefetin hepsinin toplamının AK Parti etmediğinin ortaya çıktığına işaret ederek, "AK Parti milletimizin büyük desteğini almaktadır. Başa güreşmektedir. Karşısında rakip yoktur. Ancak bu bizi rehavete kaptırmamalıdır, daha çok çalışmalıyız. Milletimizi muasır medeniyet seviyesine çıkarmak için çalışacağız, kalkınma bayrağını en yüksek burca dikeceğiz." dedi.

Çetintakaya, 3 Kasım 2002 seçimlerinde milli iradeyi arkalarına aldıklarına işaret ederek, "Bu ülkede yaşayan Sünnisi, Alevisi, Kürdü, Türkü, Çerkezi, Lazı, Türküm demekle övünen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak kabul eden herkes bu ülkenin birinci sınıf vatandaşı olarak bizim felsefemizde kabul gördü. Bunları Türkiye'nin mozaiği olarak kabul etti. Yola çıkarken de bunu dedik. AK Parti dostluk ve kardeşlik evidir. Bu ülke için hizmetkar olanların evidir." diye konuştu.

"SEÇİM SANDIKTA KAZANILIR, SANDIKTA KAYBEDİLİR"

Çetinkaya, konuşmasında sandık müşahitlerine verdikleri öneme de dikkat çekerek, "Biz bugün eğer müşahitleri tam olarak eğittiğimiz takdirde sandığa tam sahip oluruz. seçim sandıkta kazanılır, sandıkta kaybedilir. Biz adil bir seçim, ama AK Parti'nin başarılı olacağı bir seçim istiyoruz. 3 ay gecemizi gündüzümüze katacağız durmadan çalışacağız." dedi.

Her müşahidin sorumlu olduğu sandıktaki seçmenlerin hangi partiye oy verdiğini tespit etmelerini isteyen Çetinkaya, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Ev ev, dükkan dükkan, sokak sokak devamlı olarak dolaşacağız. AK Parti'yi anlatacaksınız. Emin olun iyi bir şekilde kendimizi anlattığımız takdirde vatandaşımız buna hazır. Vatandaşımız yapılan bu hizmetleri mutlaka ve mutlaka değerlendirecektir. Milletimiz basiret, feraset sahibidir. Yeniden AK Parti dediler, bundan sonra da yeniden AK Parti demeleri için büyük hassasiyet göstermemiz lazım. "

1 MİLYON 564 BİN KİŞİLİK MÜŞAHİT ORDUSU

Çetinkaya, 1 milyon 564 bin müşahit ordusu ile savaşı, mücadeleyi önde götürdüklerine işaret ederek, partilileri şu sözlerle motive etmeye çalıştı: "Kimse sizinle baş edemez. Şu anda saflarımızı daha sıklaştırarak, önümüzdeki mücadeleye 29 Mart yerel seçimlerine büyük bir şevkle, büyük bir heyecan ve aşkla çalışmamızı sürdüreceğiz."

ANKARA HAFTAYA AÇIKLANACAK

Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının önümüzdeki hatfa içinde tamamının açıklanacağına dikkat çeken Çetinkaya, "Kiminle devam edeceğiz, kiminle etmeyeceğiz hepsi belli olacak. Yarın İstanbul'da İstanbul ve Kocaelini, hafta içi de Ankara'da diğerlerini açıklayacağız. 46 ilden hangisiyle devam edip etmeyeceğimizin de çalışmasını yapıyoruz." şeklinde konuştu.

Çetinkaya, önümüzdeki hafta 2 gün boyunca Başbakan Erdoğan'ın 46 ilin mevcut belediye başkanıyla ilgili milletvekillerinin görüşünü alacağını ve kararın daha sonra netleşeceğini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*