AKP: Ankara proje çöplüğüne dönmüş

AKP: Ankara proje çöplüğüne dönmüş.8115
  • Giriş : 01.03.2009 / 00:16:00

AKP İstanbul milletvekili Halide İncekara, "Ankara proje çöplüğüne dönmüş" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

AKP'nin ikinci dönem iktidarında, ilk kez bir milletvekilinden eleştiri geldi. AKP İstanbul milletvekili Halide İncekara, "Ankara proje çöplüğüne dönmüş. Bakanlıkların kendi arasındaki iletişim kopukluğu, hepsinin bir devletçik mantığı içinde çalışır hâlde olması hem kaynak israfına hem insan israfına hem de emeklerin ziyan olmasına sebep olmaktadır" dedi.

İncekara TBMM'de önceki gün uyuşturucu madde bağımlılığı konusunda çocuk ve gençlerle ilgili bir konuşma yaptı. Valileri de eleştiren İncekara, " Vali arkadaşlarımla sohbet ederken soruyorum. Şu konu… 'Bir dakika Sayın Vekilim, il müdürünü çağırayım' diyor. Falanca konu… Bir dakika Sayın Vekilim, il müdürünü çağırayım… Bir vali eğer bilgisini il müdürlerinin kafasında taşıyarak çözmeye kalkışırsa bunu çözemez'" dedi.

CHP milletvekilleri de İncekara'yı 'Bravo' diyerek alkışladı. CHP'li Yaşar Ağyüz de "Valilerin ek görevi var, kömür dağıtıyorlar" diye laf attı.

'BECERİKSİZLER, YETENEKSİZLER'

İncekara, kamuya giren kişilerin, beceriksizi ya da yeteneksiz olup olmadıklarına bakılmadan emekli oluncaya kadar bir maaş aldıklarını da vurguladı ve "Taşradaki yöneticiler odalarından çıkmalı. Tarım Müdürünün ayağı çamura bulaşmalı.. Millî Eğitim Müdürü okul bahçelerinde dolanmalı. O müdürün dolaşıp dolaşmadığını görmesi için yerel amirlerin de sokaklarda dolaşması gerekiyor" dedi.

İncekara, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Talim Terbiye Kurulunu da eleştirerek şunları söyledi:

"Kaç bakan eskitirler, kaç milletvekili eskitirler, kaç hükûmet eskitirler. Ama onlar hep orada otururlar. Eminim dünyada da gezmedikleri yer kalmadı. Seni iktidar yapar, beni iktidar yapar ama o değişmez. Yirmi yıl, otuz yıl bir kurumda aynı yerde hiç kıpırdamadan oturunca ve Erzurum'un dağındaki okulun bahçesine gitmediyseniz, eğer Kars'ta gidip henüz Türkçeyi sökmemiş çocuğun önüne dört işlemli matematiği koymuşsanız, bana ne dünyayı görmüşsün? Neyi getireceksin gözünü seveyim? Onun için, o arkadaşlarımızın biraz da yurt içinde gezmelerini istiyorum. "

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*