AKP: Başbakan öyle bir şey demedi

AKP: Başbakan öyle bir şey demedi.7245
  • Giriş : 11.10.2008 / 13:42:00

AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığı, MKYK toplantısıyla ilgili basında yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını ve uydurulmuş bilgilerin bulunduğunu belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Akşam Gazetesi'nde AK Parti MKYK toplantısının içeriğine ilişkin uydurma bir habere yer verildiğini belirtilerek, "Haber sayın Başbakanımız'a atfedilen tırnak içi ifadeler, asılsız ve gerçek dışıdır" denildi.

MKYK toplantısının içeriğine dair gazetelerde yer alan haberlerin doğruluğu soruşturulmadan yayınladığına işaret edilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Bu haberlerde gerçek dışı ve çarpıtılmış unsurlar yer almaktadır. İçinden geçtiğimiz hassas süreçte, doğrulatılmamış bilgilerin kamuoyumuzu yanlış yönlendirerek kurumlarımızı haksız yere yıpratacağını hatırlatıyor, basın mensuplarını meslek ahlak ilkeleri doğrultusunda sorumlu davranmaya davet ediyor, doğru bilgilendirmek adına, dün akşam MKYK toplantımızı müteakip yaptığımız açıklamayı tekrar kamuoyumuzun dikkatine sunuyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*