AKP Başkan adaylarını açıkladı

AKP Başkan adaylarını açıkladı.11756
  • Giriş : 22.01.2009 / 22:04:00
  • Güncelleme : 22.01.2009 / 22:10:45

Erdoğan AKP Genel Merkezinde partisinin belediye başkan adaylarını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AKP Genel Merkezinde partisinin belediye başkan adaylarını açıkladı.

İŞTE ADAYLAR

Mersin Belediye Başkanı Mustafa Eyicioğlu

Aydın Adayı: Mustafa Ancin

Bartın: Emin Özkan

Batman: Ziver Özdemir

Çanakkale: Murat Efe

Çorum Muzaffer Külcü

Düzce: İsmail Bayram

Siirt Belediye Başkan Adayı: Kasım Ceylan

Mardin: Beşir Ayanoğlu

Muğla: Orhan Seydi Terzibaşoğlu

Niğde: Faruk Akdoğan

Avcılar: Cafer Sezgin

Beylikdüzü: Yusuf Uzun

Beykoz: Yücel Çelikbilek

Eyüp: İsmail Kavuncu

Üsküdar: Mustafa Kara

Başbakan Erdoğan AK Parti genel merkezinde partililere hitap ediyor. Başbakan Erdoğan önce gündemdeki konulara değindi daha sonra adaylara seslendi:

Cumhurbaşkanı'nın kuvvetler ayrılığına uymadığını, kuvvetler ayrılığını ihlal ettiğini veya Türkiye'de çok önemli bir sorun olduğu mesajını vermeye çalışıyorlar.

Bu kuvvetler Türkiye için, bu birimler bir araya gelmezsek nasıl ülkede huzur olur. Umarım Cumhurbaşkanı benzer toplantıları yapar Yargı bağımsızdır, kuvvetler ayrılığı geçerlidir. Bize savcılık yap diyorlarsa biz ancak milletin savcısı oluruz.

Türkiye'yi dışardaki imajına denk düşecek şekilde içerde yeniden inşa ediyoruz. Yıllarca ihmal edilmiş meseleleri çözüyoruz. Sorunları kararlılıkla çözüyoruz. Çetelere, karanlık güçlere taviz vermedik vermeyeceğiz.

AB ile müzakerelerde tam katılım için çalışmamızı tüm hızımızla sürdürüyoruz.

29 Mart seçimlerinde var olan belediyelere yeni belediyeler eklemek istiyoruz. Türkiye genelinde tüm büyük şehirlerimiz şehirlerimiz ve beldelerimiz güçleri oranında güce sahiptirler. Türkiye'de belediyecilik standardını yükselttik. Hangi belediyede işbaşı yaptıysak o şehrimizi geçmişin sorunlarından kurtarıp gelece umutla bakar hale getirdik. Enkaz edebiyatı yapmak, cek caklarla konuşmak bizim tarzımız değildir. Bizim damgamızı vurmadığımız yer yoktur. Biz ürettiklerimizle konuşacağız. Biz ulaşılabilir, gerçekleşebilir planlarımızla konuşacağız. Milletimiz Ak ile karayı görecek ona göre konuşacağız. Bizim için geçerli olan kriter hizmeti verdiğiniz haklın güvenini kazanmaktır. Çalışkan bir belediye başkanısınız ancak somurtan bir başkansınız. Olmaz. Hem çalışkan hem güleryüzlü olacaksınız. Belediyenin kapısı kapalı değil, herkese açık olacaktır. Yeri gelecek açacaksın listeni falanca adreste falancaya alacaksın eşini yanına kapıyı çalıp gidecek çayını içeceksin gerektiğinde sen evine davet edeceksin çay ikram edeceksin.

Dilerim dediklerim burda kalmaz. İnşallah yeni dönem çok daha farklı belediyeciklik gerçekleştirmiş olacağız.

Büyükşehir belediyelerimizden iki şehir kaldı. Mersin ve Diyarbakır, Mersin bölgesinde çok önemli bir şehir. Mersin'in başta ticaret ve turizm potansiyelini harekete geçirmek üzere önemli yatırımlarımız oldu. Mersin'de 2400 derslik kazandırdık. Buraya yapılanlar bizim belediyemiz diye değil orda oturan bizim halkımız. Mersin Üniversitesi bünyesinde 3 yüksek okulu 10 meslek yüksek okul kurduk.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*