AKP binasındaki patlamada zaaf var mı?

AKP binasındaki patlamada zaaf var mı?.8115
  • Giriş : 01.12.2008 / 16:18:00

AK Parti’nin Beyoğlu Sütlüce’deki yeni İstanbul İl Binası önünde patlama meydana geldi. Binanın girişindeki asma tavan komple çöktü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti'nin Beyoğlu Sütlüce'deki yeni İstanbul İl Binasının girişinde saat 14.55 sırlarında patlama meydana geldi.

Haber 7 muhabirinin verdiği bilgilere göre, patlamada il binasının girişindeki asma tavanın komple çöktü. Binanın Haliçe bakan taraftaki camları döküldü. AK Parti il binası önünde görev yapan polislerden üçü ve 4 vatandaş yaralandı. Yaralılar Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilerek tedavi altına alınırken, yaralı polislerden birinin durumu ağır olduğu öğrenildi.

Polis ekiplerinin geniş güvenlik kordonuna aldığı bölgeye çok sayıda ambulans ve itfaiye sevk edilirken, polis helikopterinin de yukarıdan tarama yaptığı gözlemlendi.

AK Parti Sütlüce'de yeni yaptırdığı il binasına 1 buçuk ay önce taşınmıştı...

GÜLER: İNTİHAR SALDIRISI DEĞİL

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, Vali Muammer Güler, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da olay yerine geldi. İstanbul Valisi Güler yaptığı açıklamada, "14.45'de toplantı sırasında bir patlama oldu. Parça tesirli bir bomba ihtimali söz konusu. İnceleme devam ediyor. İntihar saldırısı şeklinde değil. Güvenlik tedbiri olarak bina dışında ve içinde polis ekibi sözkonusudur. Koruma ile ilgili bir zafiyet sözkonusu değil. Yaralılardan iki kişi hastanede ameliyata alındı." dedi.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*