AKP Bursa'da sürpriz isim!

AKP Bursa'da sürpriz isim!.11145
  • Giriş : 17.05.2009 / 22:19:00

Bursa kamuoyunda uzun süredir tartışılan AK Parti İl Başkanlığı seçimine son dakika aday gösterilen Nagıp Vardar seçildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Seçimlere mevcut il başkanı Sedat Yalçın ve yardımcısı Cafer Yıldız son dakikaya kadar iki liste halinde seçimlere giriyordu, ancak devreye giren Başbakan Erdoğan, "İki adaylı kongre istemiyorum, üzerinde uzlaşacağınız üçüncü bir isim bulun" dedi. Bunun üzerine Nagıp Vardar'ın adaylığı gündeme geldi.

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın da devreye girmesiyle Sedat Yalçın ve Cafer Yıldız yarıştan çekildiklerini açıkladı. Cafer Yıldız, son olarak dün 17 ilçe başkanını da arkasına alarak aday olduğunu açıklamıştı. Hafta içerisinde gergin geçen görüşmelerde AK Parti Genel Merkezi il başkanlığı için Sedat Yalçın'ı aday gösterdi. Tüm bu gelişmelerden sonra Başbakan Erdoğan'ın devreye girerek, sürpriz bir isim olarak mevcut il başkan yardımcısı Nagıp Vardar'ı göstermesi dikkat çekti.

AK Parti 3. Bursa İl Olağan Kongresi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve bazı bakanların da katılımıyla Atatürk Kapalı Spor salonunda gerçekleşti. Kongrede Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın partililere hitap etmesinin ardından oylamaya geçildi. 307 delegenin oy kullandığı kongrede, geçerli oyların 195'ini alan Nagıp Vardar, AK Parti Bursa İl Başkanlığı'na seçildi. Vardar, başarılı bir kongre sürecini geride bıraktıklarını söyledi. Vardar, "Kongrede tüm teşkilatın ortak akıl ile hareket edip tek çatı altında birleşmesi sevindirici bir olaydır. AK Parti dinamik kadrolara sahip olduğu için herkes her an göreve hazırdır. AK Parti'de herkes verilen her görevi başarıyla yerine getirebilecek kapasiteye sahiptir. Bu onurlu görev ben ve ekibime verildi. Bizde teslim aldığımız AK Parti bayrağını daha yukarılara taşımak için elimizden geleni yapacağız. Tüm kadrolarımız ve teşkilatlarımız önümüzdeki genel genel seçimlerde başarı için kolları sıvayacağız" dedi. Nagip Vardar'ın Yönetim Kurulu listesindeki asil üyeler şöyle:

"Murat Demir, İsmet Su, İsmet Acar, Emel Gözü Kara Durmaz, Cevdet Kamış, Refik Özen, Sakiye Erdem, Kamuran Çatalkaya, Mehmet Babacan, Çiğdem Ceyhan, Önder Matlı, İbrahim Güler, Çelil Çolak, Cemal Beşkardeş, İsmail Edebali, Mehmet Çetin, Nilüfer Taşan, Nilüfer Kahveci, İbrahim Aytekin, Okay Talay, Bülent Şeker, Cemal Tuna, Dursun Akan, Mustafa Yıldız, Hakan Gürses, Mutlu Keskin, Şener Güngör, Remzi Topuk, Şükran Misci, Serpil Ulu, Cüneyt Şener, Necmi Şentürk, Kadir Oruç, Öznur Yağcı, Sertaç Karaalp, Hübeyde Üftadeoğlu, Mustafa Sarı, Mustafa Kaymaz, Mustafa Kaya, Atilla Demirtaş, Resul Dursun, Ali Ömeroğlu, Nuran Gözü, Orhan Yavuz, Yusuf Dündar, Nesuha Özyıldırım, Cemile Yiğit, Işıl Zeliha Maydaer."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*