AKP canavarlaştı

  • Giriş : 18.03.2007 / 00:00:00

Mumcu, AKP’yi eleştirdi: ’Mazlum geldi canavarlaştı’

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ANAVATAN Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu partisinin il kongresine katılmak üzere geldiği Amasya’ da iktidar partisi AKP’ye yüklendi.

Mumcu, “AKP mazlum rolü oynarak geldiği iktidarda adeta canavarlaştı” dedi.

Ankara’dan karayoluyla Amasya’ya gelen Mumcu il girişinde kalabalık bir partili grubu tarafından karşılandı. Ardından partisinin İl Kongresi’nin yapıldığı İl Özel İdare Salonu’na geçen Mumcu, yaklaşık 2 bin kişiye hitap etti. İktidarı sert bir dille eleştiren Erkan Mumcu, “AKP mazlum rolü oynayarak geldiği iktidarda adeta canavarlaştı. Mazlum rolü oynayarak geldiler, sadece yandaşlarının cebini doldurarak halkı ezdiler. Çiftçiyi yok ettiler. Halen çıkıp ‘bizim dönemimizde halkımız mutluluk ve refahı yaşadı’ diyebilmektedirler” dedi.

İktidara geldiklerinde çiftçiye verilen doğrudan gelir desteğini kaldıracaklarını ve tüm çiftçilere asgari ücret bağlayacaklarını söyleyen Mumcu konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu ücretler çiftçinin aile yapısına göre olacak, ürettiği ürüne göre yapılacak. Bizim üretilmesini istediğimiz ürünü üreten çok alacak, istemediğimiz ürünü üreten az alacak. Çiftçiden vergi almayacağız ama onlardan istediğimiz bir şey olacak. Mutlaka müstahsil makbuzunu keseceksiniz. Piyasaya sürdüğünüz ürünün müstahsil makbuzunu kestiğiniz zaman biz sizden vergi almayacağız ama sizden sonraki takibi yaparak gereken vergiyi alacağız. Yani çiftçilerimizi vergi tahsildarı yaparken onlara da bu emeklerinin karşılığını asgari ücret olarak ödeyeceğiz.”

5 MİLYAR DOLAR KAÇAK ŞEKER GİRİYOR

Bugün ülkeye yılda 5 milyar dolarlık kaçak şeker girdiğini ileri süren Erkan Mumcu, bu önlendiğinde 5 milyon çiftçinin cebine 1000’er dolar gireceğini söyledi. Mumcu, “Bu cahiller, bu hesapları bilmediği ya da kendi ceplerine girdiği için kaybetmek istemedikleri parayı size vermemek için bizim için ‘atıyor’ diyorlar. Bugün bu düzenden memnun olan TÜSİAD başta olmak üzere sıcak paranın sahipleri, ‘AKP ve Erdoğan 5 yıl daha başbakan kalsın’ diyorlar, istiyorlar. Bunlar iktidarların sandıktan, yani sizlerden geçtiğini, sizleri unutuyorlar ya da adam yerine koymayarak kendi istekleri üzerine iktidarda kalsın diyorlar” diye konuştu.

Konuşmaların ardından mevcut başkan Muharrem Kol’un tek listesi oylandı. Mumcu Amasya’nın ardından karayoluyla Tokat’a geçti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious