AKP-CHP rekabeti kızışıyor mu?

AKP-CHP rekabeti kızışıyor mu?.11643
  • Giriş : 26.07.2007 / 21:17:00
  • Güncelleme : 26.07.2007 / 21:20:09

AK Parti ile Cumhuriyet Halk Partisi arasındaki rekabet iyice kızışıyor mu?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

ÖZEL HABER - Ezici bir çoğunluğu elde eden AKP’de gözler bu defa CHP’nin kalesi diye tabir edilen ilçelere dikildi. Genel seçimlerde istediği sonucu aldıktan sonra yerel seçimler için kolları sıvayan AK Parti yöneticileri harekete geçti. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın yakın çevresinin Başbakan’ın CHP’li başkanların yönetimindeki Bakırköy, Kadıköy, Şişli ve Çankaya gibi ilçelerde yerel seçimlerde yüzde yüz başarı istediği söylentilerinin yeni bir AKP-CHP kapışmasına yol açacağı düşünülüyor.

 

CHP’nin 22 Temmuz seçimlerinde aldığı başarısız sonuca rağmen Kadıköy’de istediği zafere ulaşan Kadıköy Belediyesi, Başbakan Erdoğan’ın ilk hedefi olarak gösteriliyor. Elde edilen bilgilere göre CHP ise bu ilçeleri AKP’ye kaptırmamak için çalışmalarına şimdiden başlamış.

 

CHP’de yeni bir oluşum için düğmeye basan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün ise Şişli’yi AKP’ye kaptırmaya hiç niyeti yok. Ankara’da yeni bir oluşum için kırmızı alarm veren Sarıgül’ün yerel seçimlerde yüzdelik oranda büyük bir başarı hedeflemesi bu yarışmanın iyice kızışacağını gösteriyor.

 

www.haberaktuel.com

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious