AKP eski Milletvekili Çömez'in babası konuştu

AKP eski Milletvekili Çömez'in babası konuştu.12388
  • Giriş : 03.07.2008 / 06:31:00
  • Güncelleme : 03.07.2008 / 00:03:38

Ergenekon Soruşturması kapsamında aranan AKP eski Milletvekili Turhan Çömez'in babası konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ergenekon Soruşturması kapsamında aranan AKP eski Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez'in babası Hasan Çömez, İngiltere'de olan oğluyla 15 gündür konuşamadığını söyledi. Hasan Çömez, “Oğlum vatanı ve milletine bağlı bir evlattır. Bugüne kadar vatanı için hizmet verdi” dedi.

Balıkesir'in Gönen İlçesi'ne bağlı Paşaçiftliği Köyü'nde oturan Hasan Çömez, İngiltere'de dil eğitimi gören oğlu Turhan Çömez ile en sona 15 gün önce, avukat olan torununun görüştüğünü söyledi. Gelişmeleri basından takip ettiğini söyleyen Hasan Çömez, “Turhan vatan aşkıyla yanan bir yavrudur. Bugüne kadar vatanı için hizmet verdi. Allah devamını nasip etsin. Kendisi İngiltere'de. Turhan daima doğrunun yanında olan hizmet aşkı ile dolu olan bir evlattır. Aranması kanundur, yasadır. Gelip geçici bir olaydır. Allah hayra yorsun" diyerek destek verdi.

Paşaçiftliği Köyü sakinleri, çok sevdikleri Turhan Çömez'e destek verdi. Köy halkı, Çömez'i köylerine geri döndüğü zaman davul- zurna çalarak ve kurban keserek karşılayacaklarını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious