AKP: Genç ve kadınlara ağırlık vereceğiz

  • Giriş : 03.03.2007 / 00:00:00

AK Parti İstanbul İl Başkanı Mehmet Müezzinoğlu, partisinin gelecek seçimlerde İstanbul'da yüzde 50'den fazla oy almayı hedeflediklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından bu yıl 5'incisi düzenlenen istişare toplantısı Abant'ta başladı. İki gün sürecek toplantıya Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bazı milletvekilleri ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Müezzinoğlu katıldı.
Abant Palace Otel'de gerçekleştirilen toplantıda konuşan Müezzinoğlu, partisinin güvendiği ana unsurun halk olduğunu belirterek, “Milletin umutlarını, hayallerini gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimler nedeniyle ülkemiz bir dönemece girdi. Ülkemiz, dünya medeniyetleri arasında yerini alabilmek için önemli bir sınav verecek” dedi.

Özellikle kadın ve genç adaylara yönelik bir çalışma yapacaklarını ifade eden Müezzinoğlu, şunları kaydetti:
“Seçim atmosferine girmeden ağustos ayı sonuna kadar gençlik ve kadınlarla ilgili stratejiler ve genel politikalar hakkında teşkilatlarımızı bilgilendirmek amacıyla bu toplantıyı gerçekleştiriyoruz. Gençler bizim için her zaman önemli ve önemli de olmalı. Milletvekilliğine seçilme yaşının 25'e indirilmesi, gençlere verdiğimiz önemi bir kez daha göstermektedir.”

Gelecek seçimlerin sonucunu gençlerin ve kadınların belirleyeceğini vurgulayan Müezzinoğlu, mevcut seçmenin yüzde 50'den fazlasının kadın, Türkiye nüfusunun önemli bir kısmının da 30 yaş altı genç nüfus olduğunu hatırlattı. Müezzinoğlu, “Bizler, İstanbul teşkilatları olarak bu seçimlerde yüzde 50'den fazla oy almayı hedefliyoruz. Adaylarımızda da özellikle kadın ve gençlere yer vereceğiz” dedi.

Toplantı daha sonra basına kapalı devam etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious