AKP grubu, Arınç yasaklarına alışıyor!

  • Giriş : 21.03.2007 / 00:00:00

Meclis Başkanı'nın slogan ve hediye yasağı getirmesinin ardından ilk AKP grubunda hediye vermek isteyenler koridorlarda izdiham yarattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın, tezahürat ve hediye yasağı getirmesinin ardından ilk kez yapılan AKP grup toplantısında yasak "fındığı" vurdu. Giresun'dan getirilen fındık paketlerinin dağıtılmasına izin verilmeyen ve slogan atılmayan toplantıda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da konuşmasını Meclis TV'den yapılan yayın süresine uyarak 30 dakika önceden tamamladı.
AKP Giresun Gençlik Kolları tarafından getirilen küçük paketler halindeki fındıklar grup salonunda milletvekillerine tek tek dağıtılırken AKP grup yöneticileri gençlere müdahale etti. AKP'li yöneticiler, "TBMM Başkanı yasakladı, kesin emir var, hediye dağıtılmayacak" diye uyarıda bulundu. Gençlerin ısrarları ve AKP Giresun Milletvekili Hasan Aydın'ın çabalarına rağmen grup yöneticileri, "Aydın örgütü de incir dağıtmak istiyor. Kesinlikle izin veremeyiz. Biz sonra dağıtırız" diyerek poşetleri topladı.

Hediye izdihamı
Grup salonunda hediye verilmesinin yasaklanması, ziyaretçilerin hediyelerini koridorlarda Erdoğan'a ulaştırmaya çalışması nedeniyle izdiham yaşandı. Erdoğan, kalabalıkta kendisine ulaşmayı başaran bir partilinin beyaz çiçeklerden oluşan buketini aldı. Elden ele Erdoğan'a ulaştırılmaya çalışılan hediyeler havada uçuşurken bazı hediyeler de Erdoğan'a TBMM'deki makam odasında verildi.
Grup toplantısında aşırı tezahürat yapılmazken, illerden gelen heyetlerin muhtarlar ve belde belediye başkanlarına kadar tek tek okunmasına devam edildi. Ziyaretçilerin kapıda "slogan yok" diye uyarıldığı ve tezahüratın yapılmadığı salona Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan önce gelen Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, locadan büyük alkış aldı. Böylece yasak öncesi alkışlar karşısında "Aman Bülent Ağabey duymasın" diyen Gül'e destek, artan alkışlarla bir kez daha gösterildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious