AKP il teşkilatında istifa tartışması

  • Giriş : 17.01.2007 / 00:00:00

AKP Kurucu İl Başkanı Yavuz Ercan, 300 üyenin partiden istifa ettiğini öne sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AKP Kurucu İl Başkanı Yavuz Ercan, Muğla Kent Çarşısı'nda düzenlediği basın toplantısında, kendisinin ve bazı kurucu üyelerin de aralarında bulunduğu yaklaşık 300 üyenin, partiden istifa ettiğini öne sürdü.

İstifa gerekçesini açıklayan Ercan, “Son zamanlarda, AKP Muğla milletvekili, İl Başkanı ve bazı İl Genel Meclisi üyeleri hakkında basında çıkan haberler, bizleri, konumumuzu gözden geçirmeye mecbur bırakmıştır. Bu duruma daha fazla ortak olmama adına, AKP kuruculuğundan ve üyeliğinden istifa ediyoruz” dedi. AKP Muğla İl Başkanı Nil Hıdır ise yaptığı açıklamada, iddiaların asılsız olduğunu ifade etti.

Partiye ulaşan 40'a yakın istifa dilekçesi olduğunu belirten Hıdır, “Bu dilekçeler de tek kalemden çıkmış. Bunların zorla imzalatıldığı kanaatindeyim. Bu iddiaların sahipleri, son yapılan AKP Muğla İl Başkanlığı kongresini kaybettiler. O kongrede yaşananlar nedeniyle iddia sahiplerinin ikisi hakkında ihraç kararı verilmişti” diye konuştu.

AKP Muğla milletvekili Seyfi Terzibaşıoğlu da iddialarla ilgili hukuki yollara başvuracağını bildirdi. Terzibaşıoğlu, istifa eden üyelerin bir bölümünün, daha önce disiplinsiz davranışları nedeniyle AKP Merkez Disiplin Kurulu tarafından ihraç edildiğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious